Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Karanfil Suyu İçmenin Faydaları Nelerdir?

Diş ağrısına ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen , çoğunlukla tatlılar için veya içeceklere aroma vermek için, soğan -sarımsak gibi kokulu yiyeceklerden sonra tükettiğimiz karanfilin faydaları hakkındaki yazımızı okumadan geçmeyin.

Paylaşacağımız bilgilerin ardından size vereceğimiz 2 farklı tarifin hangisini uygulayacağınıza kendiniz karar verin. Karanfil suyunun o kadar çok faydası var ki hangisinden başlayacağımızı bilemiyoruz. Karanfil suyunu içmeye başladığınızda ilk etkisiz kokusunun geçmesidir.

Ağız içinde koku oluşmasına neden olan bakterilerin temizlenmesini sağlayan karanfil suyu ağız ve diş sağlığına iyi gelir. Karanfil suyu diş iltihaplanmasına, diş ağrılarına ve ağız içinde oluşan aftlara iyi gelir. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kış hastalıkları olan boğaz ağrısı, balgam ve öksürüğün geçmesine yardım eder. Vücut ısısını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Yağ takımına yardımcı olarak daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Vücutta şişkinliği sebep olan ödemin atılmasına yardımcı olan güzel bir idrar söktürücüdür.

Karanfil suyu içen kişi kendini çok daha fazla enerjik hisseder. Sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. 1 su bardağı içme suyuna 8-10 tane karanfil atın ve 15 dakika bekletin. Böylece karanfiller aromasını suya bırakacaktır.

Daha sonra suyu suçun ve için. Bu tarifi soğuk suyla hazırlayın. Sıcak tarif ise; 1 -1.5 şu bardağı suyu bir tencere alın ve içine 10 tane karanfil ve 1 adet kabuk tarçın ekleyip kaynatın. Daha sonra sürdürün ve isteğinize bağlı olarak tadını beğenmezseniz içine limon suyu veya bal ekleyebilirsiniz.

Eğer karanfilin suyu ile zayıflamak istiyorsanız, soğuk su ile verdiğimiz tarifi günde 2 litre kadar tüketebilirsiniz. Bu tarifi özellikle yemeklerden yarım saat önce tüketmeniz size daha fazla fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.