Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Kayısı Yağının Cilde Faydaları ve Kayısı Maskesi

Güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanlar kendilerine ve cilt tipine uygun maskeleri uygulamaya özen gösterirler. Kozmetik dünyasına her geçen gün katılan yağlardan kayısı yağını bugün sizlere anlatacağız.

Meyvesinin de vücuda çok fazla faydası olan kayısının yağı da vücuda oldukça faydalıdır. Kayısı yağı yüzyıllar önce bir çok hastalık için tedavi amaçlı olarak da kullanılmıştır. Kayısı yağını cilde direk olarak uygulamak yerine sulandırılarak uygulanması önerilmektedir birlikte bir çok kullanım şekli vardır. Sabun yapımında, kremlerin aroması olarak , şampuan ve losyonların içerisinde de kullanılmaktadır.

Kadınlar için tam bir güzellik iksiri olan kayısı yağı, göz altı, el yüz bakımı ve saç bakımı gibi alanlarda kullanılan oldukça faydalı bir yağdır. Cilt tonunun düzenlenmesinde yardımcı olan kayısı yağı aynı zamanda vücudun sıkılaşması için de kullanılan bir yağdır. İçinde barındırdığı A ve E vitaminleri sayesinde cildin yaşlanmasını geciktirir ciltte oluşan egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi eder.

Vücut tarafından kolayca emilen kayısı yağı ile vücudunuza masaj yaptığınız zaman stresinizin azaldığını ve vücudunuzun rahatladığını görebilirsiniz. Cilde bu kadar faydası olan kayısı yağı saçlarınızı da onarmaya yardımcıdır. Saça canlılık ve dolgunluk vererek parlak ve eskisinden çok daha hareketli görünmesini sağlar.

Şimdi gelelim kayısı yağı ile cildinize uygulayabileceğiniz kayısı yağı maskesine. Bu maske cilt lekelerinizi yok eder, cildin elastik ve esnekliğini koruyarak erken sarkmasını önler, ciltteki siyah noktaları, ölü hücreleri temizler, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

2 tatlı kaşığı beyaz kil (Ciltteki yağın fazlasını emerek yağ dengesini sağlar.)1 tatlı kaşığı kayısı yağı (Cildi besler ve nemlendirir.)2 çorba kaşığı elma sirkesi (İyi bir dezenfektandır ve cildi yatıştırır.

Tüm malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayıp 10-15 dakika bekletip bol su ile durulayın. Güzel günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.