Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Kıl Tekniği ile Kaş Doldurma Tekniği

Yüz güzelliğinizi tamamlayan kaşlarınızın şekli de önemlidir. Zamanla yanlış almaktan kaynaklı olarak seyrekleşen, aralarında boşluklar oluşan ve küsen kaslar için son zamanda en popüler olan makyaj uygulamasıdır kaş doldurma tekniği.

Çoğu kadın tercihen tüm kaşlarını aldırıp boyama tekniğiyle kaş efekti vererek kaş dövmesi yaptırırken, gençler arasında ve bazı kadınlar tarafında çok daha fazla tercih edilen kıl tekniği ile kaş doldurmanın diğer bir adı da microblading yöntemidir.

Kaşların şekli ve rengi kişiye göre değişir, artık istenilen rengini vererek kaşın doğal şeklini ve kişinin mimiklerini etkilemedi uygulanabilecek bir tekniktir. Kıl tekniği yöntemi kaş dövmesinden farklıdır. Bu teknikle kaş bölgesinin içi boyamak yerine , özel microblading adı verilen kalem ile kaş bölgesine tek tek çizgiler çizilerek uygulanır ve gerçek kaş görünümü verilir.

Bu tekniği yaptırmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka bu konuda deneyimli, sertifika ve lisansları olan kişileri seçin, daha önceki çalışmalarını inceleyin. Bu kaş doldurma tekniği acele edilmeden uygulanması gereken bir işlemdir.

Bu teknik uygulandığında 3 yıl süre ile kalıcı olduğu söylenmektedir ve en önemli özelliği yüzün ve kaşın doğal görünümünü bozmadan yapılabilmesidir. Bu işlem oldukça yoğun bir dikkat ister, en ufak bir hatada geri dönüş çok zordur.

Kaş konturu uygulamasında hijyen önemlidir, bu işlem için kullanılacak aparatlar kişiye özel ve tek kullanımlık olmalıdır. İşlemin acısız olması için kaş şekli belirlendikten sonra anestezi etkisi olan bir kremle kaş uyuşturulur, böylece acısız bir şekilde boş olan kaşa minik çizikler atılır.

Bu işlem yapıldıktan sonra en az 10 gün kaşlarınıza makyaj için kullandığınız yada cildinize sürdüğünüz cilt bakım kremlerini kaşlarınıza sürmemeye dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir