Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Kır Bahçesi Örgü Modeli Tarifi

Nako saten ip ile ördüğüm kır bahçesi örgü modelini sizlerin beğenisine sunuyorum. İpin rengini kızım çok beğendiği için almıştım. Oldukça ağır bir renk olduğu için bu modele uygun gördüm. İster model olarak ister lastik olarak kullanabilirsiniz.

Önce 3 ilmek ve katlarında olan ilmekleri hazırlıyoruz. Örgünün arka tarafından örmeye başlıyoruz. Bir ilmek düz 2 ilmek ters bir düz 2 ters şeklinde modeli kurun.

Örgünün ön tarafına geçince iki ilmeği birlikte önce kesme işlemi yapar gibi düz örün. İpi ön tarafa alıp aynı iki ilmeği bir kezde ters olarak örün. Sonra iki ilmeği düz olarak örün. 4 ilmek elde etmiş olacaksınız.

İki ilmeği önce düz sonra ters şeklinde iki defa örüp ilmekleri düz olarak örün. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Örgünün arkasına geçince 4 taneye çıkan ilmekleri ikişerli olarak kesin.

İlmekleri iki tane olarak ters örün. Sonraki iki ilmeği de aynı şekilde ters örerek kesin. Aralarda örülen ilmekleri düz olarak örün. Bu sırada sadece 4 taneye çıkarttığımız ilmekleri iki defada ters örerek toplayın.

Bundan sonra aynı ilk başlangıçta oldu gibi işlemleri tekrarlayın. İki ilmeği önce düz sonra ters olarak iki defa örün. Sonra iki ilmeği düz olarak örünce 4 ilmek elde etmiş oluyoruz. Bu şekilde örgüye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.