Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Kırmızı ve Gri İle Yapılan Minik Haroşalar Renkli Örgü Modeli

Spread the love

İki renkli örgülerde kırmızı ve gri rengini bir arada kullanmayı seviyorum. Bu modelde kırmızı rengi model kısmında kullandım. Böylece kırmızı renginin etkisi ile haroşlar daha belirgin ve dikkat çekici oldu. Büyük küçük demeden herkes için kullanabileceğiniz bir örnek oldu.

Minik tomurcuklu bir örgü oldu. Modelin yapımı için 2 ilmek ve katlarına ihtiyacımız var. İlk olarak bir ana renk ve bir model olarak kullanılan renge karar verin. Bu modelde ana renk modelin kurulumu için önemli.

Önce lastik ördüm. Ön tarafta ilk iki ilmeği gri renk ile düz ördüm. Sonraki iki ilmeği kırmızı renk ile düz ördüm. Sıra boyunca iki ilmeği gri renk ile iki ilmeği kırmızı renk ile düz olarak ördüm.

Örgünün arkasını çevirince gri renkli ilmekleri ters örerken kırmızı renkli ilmekleri düz olarak örün. Böylece kırmızı renk ile yapılan model kısmı haroşa olarak örülmüş oluyor.

Örgünün ön tarafına geçince bu defa gri renkli ilmekleri kırmızı renk ile düz örün. Kırmızı renkli ilmekleri ise gri renk ile düz örün. İlmeklerin yerini değiştirerek örmüş olacaksınız.

Örgünün arkasını çevirince gri renkli ilmekleri ters olarak örün. Kırmızı renkli ilmekleri örgünün arkasında tekrar düze çevirerek örün. Gördüğünüz gibi modelin yapımı oldukça basit.

Kullandığınız ip kalınlaştıkça modeldeki haroşalar daha belirgin olacaktır. Ben küçük parçayı 3,5 numara şiş ile ördüm. Kullandığınız iki ipin kalınlıklarının aynı olmasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir