Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Kıvırcık Saçlar için Doğal Bakım

İki tür saç tipi vardır. Düz saç ve kıvırcık saçlar. Her zaman için düz saçı olan kıvırcık, kıvırcık saçı olanlar ise düz saçı olsun isterler.

Çünkü her iki saç tipine sahip olan kişilere göre diğerinin şekil verilmesi ve kullanılması daha kolaydır kıvırcık saçlar, tabi ki doğuştan olan kıvırcık saçlar, hacimli gösterişli ve göz alıcı ,özgün modellerini kaybetmemesi için ayrı bir özen ve saç bakım rutini isterler.

Elektriklenme, kabarma ve yıpranmalar saçların göz alıcılığını gölgeleyen durumlardır. Bu durumları önlemek için saç bakımında kullandığınız bakım ürünlerini bir giden geçirmenizi tavsiye ederiz. Kıvırcık saçlar kuru olmaya oldukça meyilli bir saç türüdür.

Bu nedenle kullandığınız saç şampuanının yanına mutlaka bir saç bakım kremi ilave etmeyi unutmayın . Çoğu kadın bakım maskesi kullanmayı göz ardı eder. Ancak çıtır çık saçlarınızın buklelerini kaybetmemesi için haftada en az bir gün saç maskesi uygulamanızı öneririz.

Saçlarınızı kestireceğiniz zaman saçlarınızın kuru olmasına dikkat edin. Bukleleriniz ıslakken daha uzun olurlar bu nedenle ıslakken kestirince fazla kesilmeye neden olup sizi yanıltabilir. Yüksek miktarda protein ve sağlık içeren yumurta saçlarınızı nemlendirir, sağlık ve parlaklık kazandırır.

1 yumurtayı çırpın, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı mayonezi karıştırıp saçlarınıza sürün ve 30 dakika bekletip daha sonra soğuk su ile yıkayın. Sofralarımızın en güzel besini bal saçlarınızı doğal yollarla nemlendirir. Eşit miktarda ılık bal ve zeytinyağını karıştırıp dipten uca saçlarınıza masaj yapın. Üzerine streç film sarıp 30 dakika bekletin.

Daha sonra şampuan ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayın. Zeytinyağını 2-4 dakika cezve de ısıtın, oda sıcaklığına gelmesi için bekletin ve saçlarınıza masaj yaparak sürün ve streçle sarıp üzerine sıcak havlu sarıp 1 saat bekletin. Daha sonra şampuan ile yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir