Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Kız Çocuklarına Şıklık Katacak Minnie Mouse Şapka Ve Kaşkol Yapımı

Spread the love

Kız çocuklarına şıklık katacak olan minnie mouse şapka ve kaşkol modelini görünce hemen yapmak isteyeceksiniz. Zaten kız çocukları için yapılan örgüler her zaman çok ilgi çekici ve şirin olmuştur. Kız çocuklar için yapılan örgüleri süslemekte sınır yoktur. Ama erkek çocuklar için maalesef durum aynı değildir.  

Bu takımı yapmak için gerekli malzemeler: 2 yumak 250 metre 100 gram bebe ipi 2.5 / 3 numara örgü tığı. İplerin bir tanesi pembe diğeri ise siyah renkli olmalıdır. Çok az miktarda beyaz ipe ihtiyaç vardır. Şapkanın yapımı için sihirli halka yapıp 13 tane ikili tırabzan yapın.    

Sonra halkayı kapatıp daire şekli verin. 3 zincir çekip ikinci sıraya geçin. Her tırabzana çift batarak 26 adet ikili tırabzan örün. Üçüncü sırada ise bir tırabzanı tek diğer tırabzanı çift örerek sırayı tamamlayın.   

Sonraki sırada ise 2 adet tekli tırabzan bir adet çiftli tırabzan şeklinde örün. Sonraki sırada ise 3 adet tekli tırabzan bir adet çiftli tırabzan örün. Sonra her tırabzanın üzerine tek tırabzan yapın. Bu sırada artırma yapılmayacak. Sonraki sırada 4 tek tırabzan bir çift tırabzan örün.   

Sonraki sırada artırma yapmadan tek tırabzan şeklinde örün. Sonra 5 tek tırabzan bir çift tırabzan örün. Bu sıradan sonra artırma bitiyor ve her tırabzana bir defa batarak örülmeye devam ediliyor. Bu ölçüler 1 yaş için uygun büyüklüktedir. 

Elif hanım düz olarak ördüğü kaşkol modelini de bitirip sonrasına fiyonklar yaparak takımı süslemiş. Mor rengin üzerinde patlayan sarı oya nasıl olmuş acaba? Dediğinizi duyar gibiyim. O zaman linke tıklayıp model anlatımını inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir