Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Koah Hastalığı için Doğal Kürler

Günümüzde kullanımı artık çok küçük yaşlara kadar inen sigaranın ilerleyen dönemlerde KOAH yani Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ortaya çıktığı herkes tarafından bilinmektedir. KOAH hastalığının en başlı nedenlerinden birinin sigara olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Hatta dünyada en sık ölüme yık açan hastalıklar arasında KOAH gösterilmiştir. KOAH akciğerlerdeki bronşların uzun süreli tıkanmasının yol açtığı bir rahatsızlıktır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ülkemizde beş milyona yakın KOAH hastası bulunmaktadır.

Yani sigara içen her beş kişiden birinde bu rahatsızlık bulunmaktadır. Genel olarak 40’lı yaşlarda görülen KOAH sigara kullanımının artık çok yaygın olmasından kaynaklı olarak daha küçük yaşlarda yani 25-30’lu yaşlarda da görülmeye başlamıştır

. KOAH kendini öksürük ve balgam belirtisiyle gösterir, ancak şikayetler sigaraya bağlı olarak değerlendirildiği için hastalığın tanısı ancak ilerlemiş safhalarda konulabilmekte bu da tedaviden olumlu sonuç alınmasına engel olmaktadır. Öksürük, hırıltılı solunum, halsizlik gibi belirtilerle ortaya çıkan hastalık ilerleyerek zatürre, akciğer kanseri ve kalp hastalıklarına yol açabilir.

KOAH hastalığının başlıca nedeni sigara olsa da pasif içicilik, hava kirliliği, kimyasal dumanlar ve toz gibi çevreden gelen veya fabrikalardan gelen , akciğerlerimizi tahriş eden bazı faktörler de etkilidir.

Bu hastalık için bazı doğal kürler vardır. Balgam yok etmeye yardımcı olan zencefil. Doğranmış taze zencefili suda kaynatıp süzdükten sonra içine bal ekleyin ve çay gibi için. Okaliptüs yağı ile göğsünüze masaj yapabilirsiniz veya buhar makinenize 2-3 damla okaliptüs yağı damlayı bunu teneffüs edebilirsiniz.

Nefes akma gücü ve egzersiz toleransını artıran ginseng de KOAH için etkilidir KOAH hastalığı dahil daha birçok rahatsızlığa iyi gelen zerdeçal baharatını bu rahatsızlığınızı kontrol etmek ve sağlığınızı geliştirmek için günlük hayatınıza mutlaka dahil edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.