Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Kolay Örülen Çift Taraflı Örgü Modeli

Spread the love

Kolayca örülen bir model arıyorsanız çift taraflı örgü modeli tam size göre olabilir. Etol şal yapımına çok yakışacaktır. Yapımı ve çift taraflı kullanımı açısından avantajlı bir örnek.

Çift taraflı kullanılan modeli boyunluk, kaşkol ve benzeri örgülerde kullanabilirsiniz. Angora iplerle etol şal yaparak beğenileri kazanabilirsiniz. Kolayca yapılan bu modeli küçük bir parçada çalışarak sizlerin görmesini istedim.

Ayrıca model lastik istemediği için hemen örmeye başlayabilirsiniz. Model 4 ilmekle yapıldığı için 4 ve katlarını ayarlayıp 2 tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. İlmekleri hazırlayıp hemen örmeye başlayın.

Önce kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz örün. İpi arkaya alarak bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki iki ilmeği birlikte kesme işlemi yapar gibi kesip ilk ilmeği tekrar düz olarak örün. Böylece ilk modeli bitirmiş olacağız.

Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. İki ilmeği önce birlikte düz örüp sonra ilk ilmeği tekrar düz örerek sırayı bu şekilde devam edin. Örgünün tek bir örülüş şekli olduğu için örgüyü çevirip aynı işlemleri tekrarlayın.

Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek örmeden atlatıp iki ilmeği önce birlikte düz örüp sonra ilk ilmeği tekrar düz örerek devam edin. İlk 4 ilmeği ördüğümüz şekilde bütün örgüyü aynen örerek devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir