Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Kolayca Yapacağınız Bebek Botu

Spread the love

Kolayca yapacağınız bir bebek botu ile geldim. 1 yaşa kadar uygun büyüklükte olan patik modelinin yapımına taban kısmından başlanmaktadır. Örgüye yeni başlayanların zorlanamadan yapacağını düşünüyorum.

33 ilmekle örgüye başladım. Bir sıra bütün ilmekleri düz ördüm. Sonraki sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp 15 ilmek düz ördüm. bir ilmek artırıp bir ilmek düz ördüm. Tekrar bir ilmek artırıp 15 ilmek düz ördüm. Bir ilmek artırıp kalan ilmeği düz ördüm. 

Arka tarafta artırma yapılmadan sadece ilmekler düz olarak örülecek. Ön tarafta bu defa iki ilmek örüp bir artırma yapın. Aradaki 15 ilmek sabit örülecek ve bu 15 ilmeği yanlarında artırmalar yapılacak.

Örgünün ortasında yapılan artırmalar burun kısmını,başlangıcında ve sonunda yapılan artırmalar ise topuk kısmını oluşturacak. 4 sıra artırma yapınca bundan sonrasında artırma yapmadan haroşa olarak devam edeceğiz. 33 ilmekle başladığımız örgü 49 ilmek oluncaya kadar artırın.

Sonra 3 haroşa sırası oluncaya kadar artırma yapmadan haroşa örün. Örgüyü arka taraftan ters örmeye başlayın. bundan sonrasında ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün. 8 sıra olunca burun kısmını oluşturuyoruz. 

22 ilmek düz örüp sonraki üç ilmeği kesin. Diğer iki ilmeği tersten girerek kesin. Kalan ilmekleri düz örün. Kesme işlemlerini sadece düz tarafta yapıyoruz. Toplamda 30 ilmek kalıncaya kadar kesmeye devam edin. 

Kemse işlemi bitince 4 sıra haroşa örüp örgüyü bitirin. Örgüyü ters çevirip dikin. Haroşaların başlangıç kısmına zincir örüp geçirdim. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir