Çocuk Örgüleri

Küçük Beylere Örgü Yelek Modelleri

Spread the love

Sizlere fikir verebilecek olan küçük beylere örgü yelek modellerini yazının devamında bulabilirsiniz. Genellikle erkek çocuklar için fazla model bulunmadığından yakınanlar için beğeneceğinizi düşündüğüm modelleri veriyorum.

 

Arabalı bebek yeleği ilk paylaşım yaptığım zaman çok ilgi gördü. Yeleğin yapımına arka parçadan başlanıp bütün olarak örülmektedir. Yeni doğan bebekler için 50 ilmekle başlayabilirsiniz. Yeleğin tamamı haroşa olarak örülmektedir. Önce arka parçayı örün. Sonra omuz kısmına gelince kenarlarda 15 ilmek ayırın ve tam ortada kalan 20 ilmeği kesin. önce bir tarafını sonra diğer tarafını örerek önleri tamamlayın. 15 ilmeği kol boyunu tamamlayana kadar örün. Sonra yaka kısmına gelince tam ortadaki ilmeği düz örerek bu düz ilmeğin bir tarafında artırmaya başlayın. 15 ilmek artırın.Düz olarak devam edilen ilmek ön lastik kısmını ayıran bir çizgi görevi görecek. Bu yeleğin üzerini ister araba ister ayıcık ister balon figürleri ile süsleyebilirsiniz. 1 yaş için 70 ilmekle başlayabilirsiniz.

Ekose desenli yelek yapımına yakadan 76 ilmekle başlanarak örülüyor. 4 sıra haroşa örün. Sonra ön parçaları 14 ilmek kolları 10 ilmek arka parçayı ise 20 ilmek olarak ayırın. İkişer ilmeği de beden ayrım yerlerine artırma yapmak için kullanın. 20 sıra artırın. Sonra kol kesimini yapın ve alt beden kısmını örün. Üzerinin ekose desenini kanaviçe işler gibi tamamlayın.

Şal yakalı yeleğin yapımı oldukça kolaydır. Önleri 60 ilmekle başlayıp haroşa olarak örün. Roba kısmına gelince 30 ilmeği yaka için aynen haroşa örün. Diğer 30 ilmeği bir ters bir düz olarak örün. Böylece üst kısmı biraz toparlanacaktır. Kol kısmında bir kaç ilmek kesin. Arka parçayı ise 80 ilmekle başlayıp tamamen haroşa örün. Yaka için herhangi bir kesme işlemi yapmayın. Dikişini tamamlayınca yakayı kıvırın. Şal yakalı yelekler çift düğmeli olarak yapılır.

 

Hiçbir kesme işlemi yapmadan yapabileceğiniz bir model. 45 ilmekle önleri başlayın ve lastiği örünce üst kısmı haroşa örün. Yakaya gelince iki ters iki düz örüp toparlayın. Arka parçayı da 80 ilmekle başlayıp aynı şekilde örün.

Yeleğin tamamı haroşa örülecek. Sadece düğme kısmına gelince ilmek artışı yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir