Havlu,  Oya Dantel

Kurdele Nakışlı Havlu Modelleri

Spread the love

Kurdele nakışı ile çiçekler, güller ve papatyalar yapılarak havlular süslenerek kullanılıyor. Kurdele nakışı ile süslenmiş havlular çok güzel görünüyor. Bir el işi sanatı olan kurdele nakışı işi kurdele, iğne ve ip ile rahatlıkla yapılmaktadır. Çok fazla malzeme gerektirmeyen bu işi sizlerde öğrenebilirsiniz. Bu yapılan kurdele nakışlı çiçekler ile havlular  süslenmektedir. Bunun dışında çiçekleri çok farklı alanda dekoratif malzeme olarak da kullanabilirsiniz. Kurdele nakışı öğrenmek istiyorsanız bizi takipte kalın.   

Kurdele nakışı çiçek ve güller süslenen havluları paylaştık. Bazen satılık mı diye soran arkadaşlar oluyor. Biz örgü ör sitesi olarak internet sitemizde hiç bir modelin satışını yapmıyoruz. Sadece modelleri görsel amaçlı olarak fikir vermesi için yayınlıyoruz. Kurdele nakışı dışında kasnak, iğne oyası ve tığ oyası ile de havlular süslenmektedir. Ara ara anlatımlı modellere de yer veriyoruz. Çeyiz bohçalarına koymak için sizde el yapımı havlular yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer boş vaktiniz çoksa bunu değerlendirmenizi öneriyoruz.   

Kurdele nakış tekniği çok beğendiğim bir sanat. Yeni kurdele nakış havlu modelleri çok güzel. Eğer sizde kurdele nakış seviyor yada yapıyorsanız bu modelleri görmelisiniz. Modelleri sizler le paylaşıyorum ki istediğiniz örneği yapmak isterseniz bu örnekleri kullanın diye. Kurdele nakış ta havlu örneklerinin en güzel modellerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Rengarenk yada çiçekli olanların yanında gül yada tomurcuk gülün en güzel modellerini tercih edebilirsiniz. Renk uyumları ile oldukça değişik örnekleri sizler isterseniz kurdele nakış bohça, kurdele nakış salon takımı gibi el işi örneklerinde kullanabilirsiniz.Ayrıca yapacağınız havlu modelini seccade bohça gibi parçalarla birleştirerek takım haline getirebilirsiniz.   

Kurdele nakışı modelleri arıyorsanız, sizin için öyle harika paylaşımlarımız var ki, eminiz çok seveceksiniz. Kurdele nakışı havlu örneklerini rengarenk nakış tekniği ile yapılmış modellerin hepsi burada.. Hepsine yer vermek istedik. Kurdele nakışı gül yapımı en çok sevilen, aranan nakış modellerinden biri. Kolay kurdele nakışı tekniklerine yer vererek sizi bu güzel işlemi evde kendiniz yapabilmeniz için paylaşım yapıyoruz. Çünkü biz kurdela nakışını o kadar çok seviyoruz ki, onu daha fazla yerde görmek istiyoruz.      

Kurdela nakışı, çeşitli incelikte saten kurdelalar ve özel iğneler ile yapılan, çok göz dolduran bir işleme tekniği. Ortaya çıkan işler dolu dolu oluyor. Kullanılan kurdelenin kalitesi ve güzelliği tabii ki çalışmanın da nasıl bir iş olacağını etkiliyor. Kurdele nakışlı havlu kenarı örnekleri başlığı ile ele aldığım bugünkü konumun araştırması sırasında çok renkli modeller ve örnekler ile karşılaştım. Farklı nakış ve örgü tekniklerinin araştırmasını yaparken karşıma çıkan bu konuyu pek çoğunuzun bildiğini tahmin ediyorum, ancak yine de kısa bir bilgi verip sonrasında bu senenin en beğenilen kurdele nakışı havlu kenarı modellerini sizlerle paylaşacağım.    

Özellikle çeyizlerde farklı modeller isteyenler bu nakışı tercih etmeliler. Kurdele nakışı havlu kenarı modelleri yapım aşamasında farklı tekniklerin uygulandığı modeller. Havlu kenarı ya da havlu işlemesinde kullanılacak kurdelenin yapısına göre uygulanılacak model ve tekniğe siz karar verebilirsiniz.Siz kendiniz yaparken istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Farklı tekniklerle yapılan modeller için kanaviçe havlu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir