Oya Dantel,  Seccade

Kurdele Nakışlı Seccade Modelleri

Spread the love

Kurdele nakışı birçok alanda kullanılmaktadır. Bugün kurdele nakışı seccade modellerini hazırladık. Kurdele nakışından birçok şey yapılmaktadır. Kurdele nakışı havlular, kurdele nakışı bohçalar, kurdele nakışı tespihler, kurdele nakışı pikeler, yatak örtüleri yapılmaktadır. Kurdele nakışından çanta yapmayı da düşünebilirsiniz. Kıyafetinizi kurdele nakışı ile süsleye bileceğiniz gibi çiçekler yapıp saç bandı modelleri yapabilirsiniz. Sizlere birçok süslemede kullanabileceğiniz  kurdele nakışına geniş bir yer verdik. Her alanda kullanabilirsiniz. Bohça modellerinde güzel olacağı için takım şeklinde yapmayı düşünebilirsiniz.

Öncelikle kurdele nakışı seccade yapmanız için desen belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında farklı kurdele çeşitleri ile seccadeyi istediğiniz renklerde işleyebilirsiniz. Boncuklar kullanabilirsiniz süslemelerde. Doğaçlama çalışanlar da vardır ama bu biraz ustalıktan sonra olacaktır. Deseni işleyip bitirdikten sonra yorganlama dikiş yaparsanız yaptığınız işler daha güzel görünecektir. Eğer kendiniz evde yorganlama tekniği yapamıyorsanız iyi bildiğiniz güvenilir bir yere yaptırın.Sizlerde emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız iyi bir yere yaptırabilirsiniz.

Kurdele nakışı modelleri arıyorsanız, sizin için öyle harika paylaşımlarımız oldu ki, eminiz çok seveceksiniz. Kurdele nakışı havlu örnekleri yapılışı, kurdela nakışı salon takımı, kurdela nakışı tespih modelleri, bu rengarenk nakış tekniği ile yapılmış panolar, örtüler, yastıklar… Hepsine yer vermek istiyoruz.

Kurdela nakışı nasıl yapılır, çeşitli resimli anlatımlar ve videolarla size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Örneğin bir kurdele nakışı gül yapımı en çok sevilen, aranan nakış modellerinden biri. Kolay kurdele nakışı tekniklerine yer vererek sizi bu güzel işleme hakkında bilgi sahibi yaparak bu tekniği öğrenebilmeniz için paylaşımlar yapıyoruz. Çünkü biz kurdela nakışını çok sevdiğinizi biliyoruz.

Kurdela nakışı, çeşitli incelikte saten kurdelalar ve özel iğneler ile yapılan, çok göz dolduran bir işleme tekniği. Ortaya çıkan işler dolu dolu oluyor. Kullanılan kurdelenin kalitesi ve güzelliği tabii ki çalışmanın da nasıl bir iş olacağını etkiliyor. Kurdele nakışıyla istediğiniz her şeyi süsleyebilirsiniz.

 

Tabi seccade biraz daha ağır oluyor büyük olduğu için. Ama sana tavsiyem açık renk bir kumaşa işlemeniz olacaktır.Açık renk seccade üzerinde istediğiniz renkleri kullanmakta özgür olacaksınız. Özellikle hediye ve çeyizlerde göz dolduracak eşyalar istiyorsanız bu tekniği kullanarak mutlaka bir şeyler yapmalısınız.  Kurdele nakışı ile yapılan diğer işleri de görmek istiyorsanız kurdele nakışlı havlu modelleri yazımıza da mutlaka bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir