Diyet,  Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Limon Yiyerek Zayıflama

Salatalarımızın, mutfaklarımızın vazgeçilmezi, ekşi tadı ve mis kokusuyla bizi mest eden limonun insan sağlığı için çok fazla faydası vardır. Her şeye faydası olan limonun aynı zamanda zayıflattığını biliyor musunuz?

Limonun dolaylı yoldan da olsa zayıflattığı araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Limonun yağ yakıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Limon zengin bir C vitamini kaynağıdır. Limonun C vitamini metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olur, karaciğeri temizler.

En bilinen kullanım haliyle limonlu su içmek kilo vermeye oldukça fazla katkı sağlar. Karaciğer , insülin ve leptin gibi kilo vermede etkili hormonları salgılar. Kilo vermek isteyen kişinin karaciğerinde yağlanma varsa kilo vermekte zorlanır. Düzenli olarak limon veya limon suyu tüketmek karaciğeri temizler böylece kilo vermek daha kolay hale gelir.

Şunu da belirtmek gerekir ki sadece tek bir besine bağlı kalarak, diyetsiz ve sporu zayıflamak çokta mümkün değildir. Öncelikle tiroid bozukluğu yada insülin direnci problemleriniz olup olmadığına baktırmanız ve daha sonra bu tarz yöntemleri uygulamanız sizin için yararlı olacaktır.

Şunu da unutmayınız limon yerken aşırıya kaçmamanız gerekmektedir. Çünkü fazla tüketilen limon tansiyon düşüklüğüne neden olur. Bunun yanı sıra asitli yapısı nedeniyle fazla tüketildiği zaman çeşitli mide problemlerine de neden olabilir. Limon yemek sindirim sisteminin de temizlenmesine ve vücuttaki toksinlerin de atılmasına yardımcı olur.

Limon kabızlığı giderir ve bağırsakları çalıştırır. İyi bir idrar söktürücüdür, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Limon diyetinin diğer diyetlerden farkı, bu diyeti uyguladığınızda kendinizi daha sağlıklı ve daha enerjik hissedersiniz.

Bir kaç çeşit uygulanma şekli vardır. Bu tür limon diyeti ağırlıklı olarak limon suyu ve limon yemekle uygulanır. Diyet için kullandığınız limonun kabuklarını da atmayıp balla karıştırarak cildinize peeling uygulayabilirsiniz. Limon yiyerek zayıflama size aç kalmadan zayıflama imkanı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir