Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Limonun Saça Faydaları ve Limon Maskesi

Salataları mızın vazgeçilmezi ve C vitamini deposu, tansiyon hastalarının dostu limonun çok eski yıllarda saça şekil ve parlaklık vermek için kullanıldığını bilmeyen yoktur herhalde.

Araştırma yapan uzmanlara göre limon doğru kullanıldığında hem saça hem de saç köklerine faydalıdır. Limon içerisinde bulunan potasyum , kalsiyum , bakır , folk asit ve lif bakımından zengindir ve son yıllarda alternatif tıbbın vazgeçilmez üyelerinden biridir.

Her gün 1 adet limon tüketildiği zaman vücudumuz için gerekli olan C vitamininin %50 sinin karşılandığını biliyor muydunuz? Limon saça sürüldüğü zaman saçın kalıp gibi durmasını sağlar, tıpkı jöle sürülmüş gibi. Saçlarına jöle sürmekten hoşlanmayan , ancak verdiği şekil uzun süre bozulmadan kalsın diyenler buraya, bugün ki paylaşımımız sizler için.

Limonun saça olan diğer faydası hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Eğer saçlarınızın parlak görünmesini istiyorsanız kullandığınız saç kremini içine bir miktar limon suyu ekleyebilirsiniz.

Saçlarınızın çabucak yağlanmasından şikayetçi iseniz işte çözüm ; limon. Limon saçları besleyerek saçın yağlanmasını geciktirir. Eğer saçlarınıza düzenli olarak limon suyu sürerseniz saçlarınızda herhangi bir kaşıntı problemi kalmaz.

Peki limonun içerisinde bulunan asit sayesinde saç renginizi doğal yollarla açabileceğinizi biliyor musunuz? Saçlarınıza limon sürüp güneşe çıktığınızda saç renginizi zamanla açıldığını göreceksiniz.

Acaba bu kadar faydası olan limonun saçlarınıza zararı var mıdır? Saça sürülen limon, yüksek asidik yapıya sahip olması nedeniyle çok sık kullanıldığında saçları kurutabilir, saç diplerine zarar verebilir ve ayrıca tahriş neden olabilir. Bu nedenle doğru bir şekilde ve kararında kullanılmalıdır.

Saçlarınıza uygulayabileceğiniz limon maskesinden bahsedelim. 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 4 damla biberiye özünü karıştırın. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra sülfatsız şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.