Anne ve bebek,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Meme Kanseri Nedir?Belirtileri Nelerdir? Bitkisel Tedavi İçin Neler Yapılmalıdır?

Meme kanseri bundan 30 yıl önce sadece 12 -14 kadında görülürken , artık çok daha fazla yaygın şekilde görülmektedir. Eğer orana vuracak olursak hemen hemen artık her 8 kadından 1 inde meme kanseri ortaya çıkmaktadır.

Nedir bu meme kanseri? Meme dokusundaki süt kanallarını oluşturan ve süt yapıcı hücrelerin kontrolsüzce çoğalmasıyla ortaya çıkan bir kanser türüdür.

Meme kanseri teşhisi koyulan birinin kanserli hücrenin zamanla tüm vücuda yayılacağı riski konusunda mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Meme de ortaya çıkan bu kanserli hücreler kana karışarak omuriliğe ulaşabilir.

Adını bile duyduğumuzda ürperdiğiniz meme kanseri , akciğer kanserinden sonra beyine bulaşma riski en yüksek kanser türüdür. Demin de dediğimiz gibi meme kanseri teşhisi koyulan birisi bazı belirtiler konusunda mutlaka bilgilendirilmelidir.

Özellikle sabahları uyanınca giderek artan bir baş ağrınız varsa dikkat edin. Bunun yanında kusma, bulanık görme de görülebilir. Konuşma bozukluğu , yüzde, dudaklarda seğirme, kol ve bacaklarda istem dışı hareketlerin olması, bütün vücudun kasılarak bayılması, kendini kaybetme şeklinde belirtiler gözlemlenebilir.

Kuvvetsizlik, halsizlik ,gece artan ağrıları mutlaka dikkate almanız gerekmektedir. Bu rahatsızlığın tıbbi tedavisinin yanı sıra bitkisel takviye uygulamakta fayda vardır. Yalnız unutmamak gerek ki bu bir tedavi değil sadece bir takviyedir.

Şunu da belirtip bitkisel önerilerde bulunalım. Ailesinde meme kanseri yaşayan biri varsa, genetik geçiş çok mümkündür bu nedenle 30 yaşından sonra her kadın önce kendi banyoda el testi yaparak, daha sonra da yılda bir defa mamografi çektirmeleri gerekmektedir.

İlk tavsiyemiz her derde deva çörek otu tabi ki. Kış aylarının en güzel sebzelerinden, göz dostu havucun suyu meme kanseri için en güzel bir dosttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir