Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Nazar Boncuğu Modeli ile Bayan ve Bebek Örgüleri Yapın

Bugünkü modelimizin adını nazar boncuğu örgü modeli olarak koydum. Maalesef bilineni aksine her modelin bir ismi yoktur. Belli başlı bazı modellerin ismi vardır. Benim gibi model anlatımı yapanlar karışıklık olmasını engellemek amacıyla modellere kendi verdikleri isimleri koymaktadır.

Örgüye başlarken arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince bu ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta modeli kurmaya başlıyoruz. 

Kenar ilmeğinden sonra bir ilmeği daha düz örün. Sonraki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın. İpi bir kez şişe dolayıp ilmeğin kendisini düz örün. Arada bir ilmek düz örüp sonraki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ilmeği düz olarak örün.

Bu sırada bir ilmekten 3 tane yeni ilmek elde ediyoruz. Modelin arka tarafını çevirdiğimiz zaman kenar ilmeğini alıp sonraki ilmekleri ikişerli olarak ters kesin. Bu sırada ilmeklerin hepsini ikişerli olarak keserek örün. 

Bu sırada artmış olan bütün ilmekler eski sayısına gelmiş olacak. Ön tarafa geçtiğiniz zaman kenar ilmeğinden sonra bir kez ipi şişe dolayın bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek düz örün. 

Örmeden atlanan ilmeği düz örülen ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Tekrar bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlarken bir ilmek düz örün. Düz örülen ilmeğin üzerinden örmeden atlanan ilmeği atlatıp bırakın. Arada 3 sıra düz örüp modeli tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir