Çocuk Örgüleri

Patchwork

Bugün sizlere değişik bir fikir olarak patchwork konusunu biraz açmak istiyorum. Belki bu isim sizlere yabancı gelebilir. Kırk yama veya aplike isimleri sanırım daha bilindik gelecektir. Kumaşların parçalar halinde dikilerek bir bütünlük oluşturmasına verilen bir isimdir. 

Çocuk odalarında ve bebek eşyalarında bu tekniği kullanarak çocukların hayal gücünü geliştirecek eşyalar yapabilirsiniz. Hazırladığım resimli galeriyi inceleyerek bazı fikirler edinebilirsiniz. Paylaştığım resimleri görünce çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu tekniği kullanarak kırlent yatak örtüsü pike veya tablo gibi çok farklı aksesuarlar yapabilirsiniz. Hazırladığınız eşyalarla çok değişik kombineler yaparak tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

Yapacağınız kırlentler hem dekoratif amaçlı hemde çocuklarınızın en iyi arkadaşı olabilir. Daha önce paylaştığım zaman çok fazla sipariş isteği geldi. Bende yapan bir hanım bularak ismini paylaştım. Gerçekten çok yüksek fiyatlara bu yastıkları yapıyorlar. Eğer biraz el becerisi olan hanımlar resimleri inceleyip çok değişik fikirler edinebilirler.

Çocuk odaları için yapacağınız  bir tablo bir örtü odanın havasını değiştirecektir. Hazır pano desenli örtüleri kullanarak bazı bölümlerini kendiniz yapın. Böylece resim ve gerçek arasında bir görünüm elde edin. Kız çocuk desenlerinin saçlarını iplerle kendiniz yaparak 3 boyutlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğum hazırlığı yapanlar için çok güzel fikirler paylaşıyorum. Puantiyeli bir kumaşı alıp düz dikeceğiniz bir bez çantasının üzerine küçük bir aplike yaparak şık bir bebek çantası haline getirebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi bir yatak örtüsü almaya kalktığınız zaman oldukça yüksek fiyatlar ödersiniz. Ama bunu kendiniz çok ucuza ve kendi isteğiniz doğrultusunda yapabilirsiniz. Bu tekniği kullanarak ilk kızıma makine ile örülen düz bir parçayı süsledim. Kenarlarına saten kumaşla fırfır yaptım. Oldukça iddialı bir kız bebek battaniyesi hazırladım. Bayan örgülerinde en çok ilgi gören konulardan birisi olan kadın yelek modellerine oldukça geniş yer verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.