Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Portakal Çiçeği Modeli ile Örgüler Çiçek Açsın

Sevgili hanımlar bugün kız çocuklar için şirin olacağını düşündüğüm portakal çiçeği örgü modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Tomurcuklu olarak hazırladığım modeli yelek yapımında kullanmanızı tavsiye ederim. Kullandığım ipim alizenin simli şal ipidir.

Özellikle kız çocuk örgülerinde ve bayanlar için yelek yapımında çok güzel duracaktır. Model karışık görünmesine karşılık çok kolay yapılıyor. 5 ve katlarını ayarlayıp önce lastik hazırlamalısınız.

Önce ön yüzde düz sonra arka yüzde ters olarak bütün ilmekleri örün. Tekrar ön tarafa geçince modeli kurmaya başlayın. İlk 5 ilmeği düz olarak örün. Sonraki iki ilmeği tersten girerek düz kesin. Bir ilmek dolayıp artırın ve bir ilmek düz örün.

Bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği geliş yönünde düz örerek kesin. Arada tekrar 5 ilmek düz örüp modeli tekrarlayın. Hem modeli kurduğumuz bölüm hemde aralarda verdiğimiz boşluklar 5 ilmekle yapılıyor.

5 tane düz ilmeği örünce sonraki iki ilmeği tersten girerek düz kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmeği düz örerek kesin. Model arka tarafta bitene kadar sürekli ters olarak örülecek. Tekrar ön tarafta bu defa 4 ilmek düz örüp iki ilmeği kesin.

Bir ilmek dolayıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp iki ilmeği birlikte kesin. Arada 3 ilmek düz örüp modeli tekrarlayın. Sonraki sırada artırılan ilmek sayısı 2 tane olunca ikinci sıraya başlıyoruz.

5 ilmek düz örüp iki ilmeği birlikte kesip bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp tekrar bir ilmek artırın. 2 ilmeği düz örerek kesin ve bu şekilde devam edin. Bundan sonraki sırada ajurlu bölüm tamamlanmış olacak. İkinci modeli arlara kaydırırken ajurların tam ortasındaki ilmeğe dolgu yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir