Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Rende Modelini Birde Böyle Deneyin

Bebek örgülerinde sıkça kullanılan rende örneğini biraz değiştirip farklı bir tasarım olarak hazırladım.

Örgüye başlarken önce kenar ilmeğini alın ve üçüncü ilmeğin ara boşluğuna batıp bir ilmek çıkartın. Sonra bu üç ilmeğin ilkini düz olarak örün.

Son kalan iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Aradan çıkarttığımız ilmeğin yerine bir ilmek eksiltmiş olacağız. Sonra tekrar üçüncü ilmeğin arasına girip bir ilmek uzatarak çıkartın. 

Elinizle bu ilmeği tutun ve kısalmasına izin vermeyin. Arasına girilen bu üç ilmeğin önce ilkini düz örüp sonra kalan ikisini birlikte keserek örün. Ön tarafta sırayı bu şekilde tamamlayın.

Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta ise bu defa ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Arka tarafa geçince modeli tekrarlayacağız. Kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa alın ve üçüncü ilmeğin ara boşluğuna arka tarafından girip bir ilmek çıkartın. 

İlk ilmeği ters olarak örüp kalan iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. Tekrar üçüncü ilmeğin arasına arka tarafından girerek bir ilmek çıkartın ve birinci ilmeği ters örüp kalan iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. 

Arada 4 sıra düz örgü yapın ve modeli aynı şekilde tekrarlayın. Bu aradaki boşluğu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Arada 4 sıra yerine 2 sıra boşluk verince model çok hoş oluyor.

Paylaştığım resimlerin bazıları bu şekilde yapılmıştır. İnceleyip hangisinin güzel göründüğüne karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir