Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Rengarenk Yapılan Karnıbahar Örgü Modeli

Bebek örgülerinin en gözde modeli olan karnıbahar modelini rengarenk yapmayı denediniz mi? Eğer denemediyseniz bugün yaptığım anlatım ile mutlaka denemelisiniz.

Burada hem karnıbahar modelinin yapımını hemde renk geçişlerinin yapımındaki püf noktalarını anlatacağım. Modelin anlatımını youtube kanalımda yaklaşık bir hafta önce yaptım ve çok ilgi gördü.

Bebek örgülerinde çok şık duran ve tercih edilen bir model olduğunu söyleyebilirim. Karnıbahar modeli için lastik kullanmak istemeyenler bir kaç sıra haroşa kullanabilirler. Bu modelin başlangıcında haroşa kullanmayı düşünenler çift şişle ilmek takmalılar. 

Örgünün başlangıcında önce bir sıra düz bir sıra ters örüyoruz. İlk kenar ilmeğini düz örüp bir dolayın bir düz örüp bir dolayın ve bir düz örüp bir dolayın. Üçüncü kez dolama yapınca 7 ilmeği düz örerek kesin. Bir dolayıp bir düz örün. Bir dolayıp bir düz şeklinde 5 tane ilmek örün. Altıncı kez ipi dolayınca 7 ilmeği düz örüp kesin. 

Örgünün başlangıcı ve bitişi yarım model olarak örülüyor. Arka tarafa geçince renk değiştiriyoruz. Bütün ilmekleri düze çevirip örüyoruz. Böylece örgünün ön tarafında ters örgüde iken renk değişimi yapılmış oluyor. Ters örgü örerken renk değişimi yapılınca çizgili bir görünüm elde edilir. 

Örgüye şeklini veren bölümde bu çizgili renk geçişi oluyor. Her renk değiştirdiğimizde araya beyaz renk koydum. Bu model ile yapılmış bebek yeleği resmini de ekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir