Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Renkli Örgüler Yapabileceğiniz Minik Kalpler Modeli

Spread the love

Bebek örgülerinde iki veya daha çok renk kullanarak örgü yapmayı seviyoruz. Karışık olmaması için ben sadece iki renk kullandım. Ana renk olarak beyaz rengi kullanırken deseni için pembe rengi seçtim.

İstenirse beyaz rengin yanında mavi, yeşil veya sarı gibi renkler kullanılıp erkek bebeklere uygun hale getirilebilir. Modelin yapımı için 3 ve katları sayısında ilmek gerekmektedir. 

Önce beyaz renk ile lastik yapın. Lastik sonrasında bütün ilmekleri arka tarafta ters olarak örün. Ön tarafa geçince ilk iki ilmeği beyaz renkli iple düz örün. Sonra bir ilmeği pembe ip ile düz örün. 

Arada 5 ilmek beyaz renk ile düz örüp bir ilmek pembe renk ile düz örün. 5 ilmek beyaz 1 ilmek pembe şeklinde sırayı tamamlayın. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeği pembe renk ile ters örün. Arada 3 ilmeği beyaz iple ters örüp 3 ilmek pembe renk ile devam edin. 

Örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini alıp pembe renkte olan 3 ilmeğin ilkini pembe renk ile düz örün. Ortadaki ilmeği beyaz renk ile düz örün. Son kalan ilmeği pembe renk ile düz örün. Aradaki 3 ilmeği beyaz renk ile düz örüp sırayı tamamlayın. 

Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta ilmekleri düz örüp iki sırayı tamamlayın. Bu defa modeli arka tarafta kurmaya başlıyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir