Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Renkli Yapılan Kelebekli Örgü Modeli

Rengarenk görünümü ile içinizi ısıtacak renkli kelebekler örgü modelini görmeye hazır mısınız? Ben genel olarak beyaz renk ile yapılan bebek örgülerine fikir olsun diye pembe renk ile modeli tamamladım. Ama ana rengi koyu kullanıp üzerine beyaz model yapabilirsiniz. Bu rengi ile kız çocukları için çok uygun görünse de rengini değiştirip erkek çocuklara da bu modeli kullanabilirsiniz.

Kelebekleri andıran görünümü ile yayınladığım anda videosu çok büyük ilgi gördü. Tüm bebek örgülerinde ve battaniye yapımında kullanabileceğiniz bir model. 6 ve katları ile yapılan model için önce lastik yapın. Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz arka tarafta ters olarak örün.

Ön tarafta iki ilmeği beyaz iple düz örün. Pembe ipe geçip 2 ilmek düz örün. Arada 4 ilmek beyaz iple düz örüp 2 ilmek pembe iple düz örerek devam edin. Arka tarafta beyaz ilmekleri ters örün. Pembe ilmeklere gelince çift dolayarak ters örün.

Ön tarafta sadece beyaz renk ile devam ediyoruz. İki ilmeği düz örüp ipi arkaya alın. Çift dolanan pembe ilmekleri serbest bırakıp örmeden atlatın. 4 ilmek düz örüp ipi arkaya alın ve pembe ilmekleri örmeden atlatın. Örgünün arka tarafına geçince beyaz renkli ilmekleri ters örüp ipi ön tarafa alın ve pembe renkli ilmekleri örmeden atlatın.

Ön tarafa geçince pembe ilmekleri iki yana açarak öreceğiz. Tam ortada kalan 2 pembe ilmeği yanındaki ilmeklerle yer değiştirerek düz örün. Arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince modeli aradaki 2 ilmeğe kaydırıp tekrarlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.