Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Saç Boyasını Akıtmak için Doğal Çözümler

Güzelliğine önem veren kadınlar beyazlatan saçlarını bazı dönemlerde boyayarak güzelliklerine güzellik katarlar. Ancak bazı durumlarda kişinin doğal saç rengi yada daha önceki boyanın rengiyle alakalı olarak yeni boya istenilen sonucu vermez ve hatta oldukça kötü bir görünüme neden olur.

Bu kötü sonucu kısa sürede yok etmek hem de saçınızdaki kimyasal boyadan biran önce kurtulmak isteği ortaya çıkar. Bu durumda uygulayacağınız yöntemlerle işi kurtarmak mümkün olabilir. Kuaföre giderken hayal ettiğiniz saç rengi yada saç şeklinin aynısını göremediğinizde üzülmenize gerek yok.

Saç boyasını akıtmak için kimyasal ürünler de kullanabilirsiniz, ancak zaten saç boyası bir kimyasal ve saçı yıpratan bir durumdur. Aynı şekilde tekrar bir kimyasal uygulamak saçın daha çok yıpranmasına neden olacaktır. Bugün sizlere vereceğimiz bilgiler uzman görüşlerine dayandırılarak derlenmiş bilgilerdir ve çok işinize yarayacaktır.

Bulaşık deterjanı ile saç boyasını akıta bileceğinizi biliyor musunuz? Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. 3 yemek kaşığı karbonat, 4 yemek kaşığı kepek önleyici içerikle şampuan, 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve duş bonesi ihtiyacınız olan malzemelerdir.

Tüm malzemeleri karıştırın ve saçlarınıza sürerek saç bonesi takım 20 dakika bekletip ılık su ile durulayın 2-3 gün aynı şekilde uygulayın. 2 yemek kaşığı karbonat ve suyu karıştırın ve ıslak olan saçlarınıza sürüp 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Bu işlemin ardından saçlarınıza sirke, su ve hoş kokulu bir esans yağını karıştırıp sürün.

Bu karışımdan sonra saçlarınızı yıkamanıza gerek yok. 4 gün üst üste karışımı uygulamanız yeterlidir. Çok fazla adını duymadığımız epsom tuzu ile hazırlayacağınız bir yöntem de size yardımcı olacaktır. 1 yemek kaşığı karbonat ,1 yemek kaşığı epsom tuzu ve 1 su bardağı suyu karıştırıp saçlarınıza sürün ve 20 dakika bekletip, ardından saçınızı doğal bir şampuan ile yıkayıp , nemlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir