Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Saçtaki Beyazlar Nasıl Gider?

Bazen saçlarımız çok erken yaşta beyazlar. Bunun birçok nedeni vardır. Genetik faktörler, yetersiz beslenme, hormonsal dalgalanmalar, sigara içme alışkanlığı ve stres saçın beyazlaşmasına neden olan durumlardan birkaçıdır sadece.

Bazen öyle büyük stresle yaşarız ki hayatımızda bir gecede saçlarımız beyazlar. Saçlarım beyazladı diye üzülmeyin, bugün sizlerle paylaşacağımız ve evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle saçlarınızdaki beyazlardan kurtulmak kolay olacaktır.

4 su bardağı suyu kaynatın, içine 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil yaprağını atın ve 5 dakika kaynatın. Elde edilen bu su biraz ılındıktan sonra saçlar diplerine masaj yapılarak her gün yıkanır.

Yeşil ceviz kabuğu suyu saçta kalır ve durulanmaz. Bunu 21 gün düzenli olarak uygulayın. 1 tatlı kaşığı alkali suya,3 tatlı kaşığı ceviz yağı , yarım tatlı kaşığı kristal tuz eklenip bütün malzemeler karıştırılır ve saç diplerine masaj yaparak yedirilir.

1-3 saat bekletip saçınızı şampuan ile değil sabunla yıkayın, son durulama suyunuz elma sirkesi ekleyin. Bir çok faydası bulunan Hindistan cevizinin saclara olan faydasını da göz ardı etmemek gerekir.

Saçınızı uzunluğuna ve gürlüğüne göre birkaç kaşık Hindistan cevizi yağını 3 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın ve saçlarınıza sürüp en az 1 saat bekletip saçlarınızı yıkayın bunu haftada 1 kez uygulayın.

Bu maske saçı nemlendirir, saçın uzamasına yardımcı olur, saça parlaklık verir. Beyazlamış saçlar için siyah çay etkili bir yöntemdir. 1 bardak suya 2 tatlı kaşığı çay ekleyip kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip soğumaya bırakın.

Bu suyla saçınızı ekleyip 20 dakika bekletip şampuan kullanmadan durulayın. Haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. Yarım su bardağı kurutulmuş biberiye ve yarım su bardağı kurutulmuş ada çayını 2 su bardağı suyla kaynatın.

Sürdüğünüz suyla saçınızı yıkayıp 15-20 dakika bekletip su ile durulayın. Haftada bir kez uygulamaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.