Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Severek Yapacağınız Ajurlu Örgü Modeli

Paylaştığım modeli aralarda uygulayarak göze hitap eden bir görünüm elde edebilirsiniz. Belirgin çizgileri olan bir model oldu.

İlk  olarak anlatıma bütün ilmekleri düz örerek başladım. Arka tarafta aynı ilmekleri ters olarak ördüm. Tekrar ön yüze geçince bütün ilmekleri terse çevirerek ördüm. Böylece modelden önce bir sıra haroşa elde etmiş oldum. 

Arka tarafa geçince aynı ilmekleri tekrar terse çevirerek örün. Ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp ipi bir kez arka tarafa doğru dolayın ve iki ilmeği tersten girip düz örer gibi kesin.

İpi tekrar  dolayıp iki ilmeği tersten girip birlikte kesin. Son kalan ilmeğe kadar modeli bu şekilde tekrarlayın. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir tane ters ilmek örün. Sonra ipi arka taraftan ön tarafa doğru dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. 

Bir kez ipi dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. Son kalan iki ilmeği ters örüp sırayı bitirin. Ön yüze geçince bütün ilmekleri düz örün. Arka tarafta ise tekrar bütün ilmekleri düz örüp haroşaya çevirin.

Bu şekilde modelin hem başlangıcından hemde bitişinde bir sıra haroşa ile etrafını çevirmiş olacağız. Tekrar ön tarafa geçince ilmekleri düz olarak örüp iki modelin arasında boşluk bırakacağız. Dilerseniz aradaki boşluğu koymadan modelin son haroşasını yapınca diğer modeli kurup deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir