Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Şık Örgüler İçin Bademler Örgü Modeli

Bebek ve bayan örgülerine çok yakışan bademler örgü modeli anlatımı ile birlikteliğimize devam ediyoruz. Hoş görünümü ile daha önce görmediğiniz bir model olduğunu düşünüyorum.

İlk olarak bütün ilmekleri düz olarak örün. Modelin arka tarafına geçince ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince modele başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasındaki boşluğa girin ve buradan yeni bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın.

Sonra 4 ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki 4 ilmeği düz örün. Tekrar ikinci ilmeğin arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi dolayıp aynı yere batıp bir ilmek daha çıkartın. Sonra 4 ilmeği düz örerek kesin.

Modeli uyguladıktan sonra arada 4 ilmek düz örün. Modelin arka tarafına geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeği ile birlikte 5 ilmeği düz örün. Bu defa arada 4 tane düz ördüğümüz bölüme modeli uygulayıp model uyguladığımız ilmekleri ise düz olarak örün. 

Model arka tarafta daima ters olarak örülecek ve başka bir işlem yapılmayacak. Ön tarafta 4 ilmekten oluşan modeli uygulayıp aralarda 4 ilmek düz örüp boşluk vereceğiz. Bir sonraki sırada verdiğimiz boşluklara modeli uygulayıp yanına ise 4 ilmek düz örüp boşluk vereceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.