Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Sıralı Halkalar Yelek Modeli

Spread the love

Sıralı halkalar yelek modeli yapımı ile sizlerle birlikteyiz. Görünüm olarak kahve çekirdeği örgü modeline çok benziyor. Ama yapımı daha farklı oluyor. Angora iplerle çok daha zarif olacaktır.

Modelin yapımı için 5 ilmek ve katları gerekiyor. Ben modeli anlatırken lastik hazırlamadım. Hemen modelin anlatımına geçiyorum. Önce lastik hazırlayıp sonrasında örgünün arka tarafından aynı benim anlattığım gibi modeli kurun.

Önce ilk iki ilmeği düz örüp 3 ilmeği ters örün. 2 düz 3 ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün ön tarafına geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün. Bu sırada aynı kahve çekirdeği modeli gibi modeli kuracağız.

3 tane olan düz ilmeklere gelince sonda kalan ilmeği önündeki iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakın. Sonra ilk ilmeği düz örüp bir ilmek dolayın ve ikinci ilmeği düz örün. Aradaki ters ilmekler aynen örülecek.

Sadece düz ilmeklere gelince sonuncu ilmeği öndeki iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. 3 tane olan ilmek sayısı 2 taneye düşmüş olacak. Kalan iki ilmeği düz örerken arasında bir tane ilmek dolayıp sayıyı eski haline getirin.

Örgünün arkasına geçince ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örün. 3 tane olan düz ilmekleri aralarında birer tane ilmek dolayarak 5 taneye çıkartın. Modelin arkasında ilmekleri aynen örün.

Ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örün. 5 tane olan düz ilmeklere gelince ilk iki ilmeği birlikte keserek örün. Ortadaki ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip birlikte keserek örün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir