Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Şiş İle Yapılan Üçgen Del Dak Örgü Modeli

Spread the love

Birkaç gün önce paylaşmış olduğum del dak örgü modeline üçgen şal olarak çok istek geldi. Yeni bir tasarım olduğu için biraz uğraştırdı ama ortaya beğeneceğinizi düşündüğüm bir sonuç çıktı. Şal modelinin kenar kısımlarına nasıl bir model yapılacağı her zaman büyük bir sorundur.   

Bende bu sorunu ortadan kaldırmak için kenar kısımlarına çizgili bir görünümü olan bölüm ekledim. Çok değişik ve hoş bir görüntüsü oldu. Ama model düzene girene kadar biraz dikkat gerektiriyor. Bu yüzden videoyu oldukça uzun tutarak anlattım. Yazarak anlayanlar içinde şimdi yapımı hakkında biraz bilgi vereyim. 

Bu model için her kalınlıkta ipi kullanabilirsiniz. 3 ilmek şişe atarak örgüye başlıyoruz. Bu üç ilmeği ilk sırada düz örüyoruz. Sonra arka sırada bir ilmek düz bir ilmek ters ve bir ilmek düz olarak örün. Üçüncü sıraya geçince kenar ilmeğini düz örüp bir dola bir düz ör bir dola bir düz ör şeklinde sırayı tamamlayın. Arka yüzden sadece ortada kalan ilmek ters örülecek diğerleri düz örülecek.   

Ortadaki ilmeğin hem başında hemde sonunda birer ilmek artırılacak. Bütün ilmekler ön yüzde düz örülecek. Arka yüzde ise sadece ortada kalan ilmek ters örülerek devam edilecek. İlmek sayısı 11 ilmek olunca kenarlardaki üç ilmek haroşa olarak devam edecek. 3 ilmekten sonra bir ilmek artırılacak. Hemde ortadaki ilmeğin her iki yanında ilmek artırılacak. Sonraki sırada ise 3 kenar ilmeğini örüp bir dolayın ve iki ilmeğin yerini değiştirip birlikte kesin.  

Bu şekilde kenarda üç ilmek haroşa örülürken yanında üç sıra çizgi oluşturulacak. Şal modeli için bu kenar çok güzel oldu. Orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş kullandım. Ama istenirse alize angora iplerle de çok şık olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir