Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Siyah Maske Ne İşe Yarar?Cilde Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda bakımına düşkün kadınların ve hatta erkeklerin dikkatini çeken siyah maske hakkında neler biliyorsunuz? Kozmetik dünyasının şu sıralar en popüler ürünlerinden biridir siyah maske.

Siyah maskenin içeriğini merak edenler işte bu bilgi sizler için. Yüzlerce yıl toprak altında kalan polifenollerden elde edilir. Siyah maske , diğer bir adı da kömür maskesidir ancak sobada yaktığınız kömürden değildir.

Siyah maske aslında laboratuvar ortamında hazırlanan bir üründür. Aktif kömür, Hindistan cevizi kabuğu, bambu, odun ve fındık kabuğunun yüksek ısıda çeşitli işlemlerden geçmesi ile elde edilir. Eczane ve kozmetik ürün satan dükkanlar bulunan siyah maske hem ekonomik hem de kolayca uygulanabilir.

Siyah maske nasıl uygulanır biliyor musunuz? Kullanım şeklini bilmeyen ve kendisi evde uygulayan kişiler genellikle el ile yüzlerine sürerler ancak siyah maske el değ dirilmeden bir fırça yardımıyla tüm cilde uygulanır ve en az 30 dakika en fazla 45 dakika bekletilip tamamen kuruyunca soyulur ve ardından ılık su ile cilt temizlenir.

Haftada 2 defa uygulamak yeterlidir. Faydaları nelerdir derseniz. Tıkanan gözenekleri açarak siyah noktaları temizler. Cildi ölü derilerden arındırır. Düzenli kullanıldığında sivilce oluşumunu engeller, kırışıklıkları azaltır. Cildi fazla yağdan temizler böylece parlama sorununa çözüm olur.

Siyah maskeyi boyun, el ve dekolte bölgemize de kullanabiliriz. Cildin nem dengesini sağlar ve kan dolaşımını hızlandırır. Ciltte detoks etkisi yaratır, sıkılmayı sağlar. Peki sizce siyah maskenin zararı var mıdır? Yapılan araştırmalara göre Siyah maskenin bilinen bir zararı yoktur.

Her cilt tipine uygun olarak hazırlanmıştır. Tek dikkat etmemiz gereken durum, maskenin tamamen kuruması beklenmeli ve daha sonra soyulmalıdır. Yüzdeki ayva tüyleri çekebileceğinden saç diplerine çok yakın bölgelere uygulanmaması size vereceğimiz öneriler dendir. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir