Diyet,  Güzellik ve Sağlık

Soğan Suyu ile Zayıflama Yöntemleri

Soğan suyunun saymayla bitmez faydalarını bilmeyen yoktur sanırım. İnsan sağlığı bakımından oldukça faydalı olan soğan suyunu düzenli olarak tükettiğiniz zaman istediğiniz kiloya kolaylıkla ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Ancak bu uygulamayı herkes tüketemediği için mutlaka bir uzman hekimin onayını almalısınız. Soğan suyunu 20 gün boyunca düzenli tükettiğiniz zaman bünyenize bağlı olarak en az 4 kilo verebilirsiniz.

Soğanın antioksidan özelliği vardır, bu sayede vücudu toksinlerden arındırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi sağlar. Soğan suyunu oldukça basit ve zahmetsizdir.

Yalnız bu duyu hazırlarken soğanın çeşidi çok önemlidir, kırmızı, mor veya beyaz kabuklu soğan tercih etmelisiniz. Gelin bu soğan suyunu nasıl hazırlanıyormuş ona bir göz atalım. Manav veya pazardan alacağınız 5 adet orta boy kahverengi soğanı söylüyoruz ve üzerine yumruk atarak kırıp parçalara ayırıyoruz.

2.4 litre suya atarak 10 dakika boyunca iyice kaynamasını bekliyoruz ve süzüyoruz. İster ılık ister soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz içebilecek ılıklıkta olduktan sonra tüketmenizdir.

İlk günlerde tadı ve kokusuna alışmak zor gelebilir ancak devam ettiğiniz zaman mutlaka alışırsınız. Soğan suyu her gün taze hazırlanmalı, gün içerisinde tüketilmeli ve mutlaka yemeklerden 20 dakika önce içilmelidir. Bu kuru 20 gün boyunca tüketip 20 günden sonra ara verilmelidir.

Unutulmamalıdır ki düzenli tüketildiği zaman bu kür 20 gün sonra etkisini gösterecektir. Soğan suyu vücudun yağ parçalama hızını artırarak metabolizmayı harekete geçirir. İdrar söktürücü özelliğiyle sık idrara çıkarır ve bu sayede vücuttaki zararlı besinler idrar yoluyla atılır.

Vücut içerisindeki biriken toksinlerin dışarı çıkmasına yardımcı olur. Doğal, sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflama imkanı sunar. Bu kür zayıflamanın yani sıra bir çok hastalıklara karşı önlem almamızı sağlar.

Özellikle erkeklerde yoğun olarak görülen kıl dönmesi sonucu soğan suyu sayesinde giderilebilmektedir. Soğan suyu kıl yumağının dışarı çıkmasına ve bölgede bulunan iltihabın akıtılmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir