Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Sökülerek Yapılan Bahar Yağmurları Örgü Modeli

Sökülerek yapılan bahar yağmurları örgü modelini kolayca bitmesini istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. 4 sıradan oluşan bir model. Modelin 3 sırası ilmekler olduğu gibi örülerek yapılıyor. Sadece son sırada model uygulanıyor. Bu yüzden çok kolay örülen zevkli bir model.

Örmeye başlarken arka taraftan 3 ilmeği düz örüp bir ilmek ters örün. 3 ilmek düz örüp bir ilmek ters örerek devam edin. Ön tarafta ilmekleri aynen örerek devam edin. Arka tarafa geçince ilmekleri tekrar aynı şekilde devam edin. Bu şekilde 3 sırayı tamamlayın.

Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. Düz ilmeğe gelince bu ilmeği serbest bırakıp 3 sıra sökün. Sökülen ilmeği arka taraftan şişe takın. Olduğu gibi diğer şişe aktarın. Sökülen ilmeği söktüğümüz 3 ipin üzerinden atlatıp bırakın. Şişte kalan ilmeğin yönünü düze çevirerek örün.

Arada 3 ilmeği ters örüp düz ilmeğe gelince bu ilmeği 3 sıra sökün. Sökülen ipleri ve ilmeği şişe takın. İlmeği iplerin üzerinden atlatıp bırakın. Bu ilmeği düz örerek devam edin. Sırayı tamamlayınca arka tarafa geçin.

İlk modeli yaparken 3 ilmeği düz örerek başladık. Bu defa kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeği düz örün. Arada 3 ilmek ters örüp bir ilmek düz örün. İlk modelde yaptığımız 3 ters ilmeğin ortasına düz ilmek koyarak modeli kaydırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.