Lif,  Örgü

Takım Lif Modelleri

Spread the love

3 modelin yapılışı bir arada olan takım olarak lif yapmayı düşünenler için takım lif modellerini hazırladık. Kare, uzun ve yuvarlak olarak çeşitleri bulunmaktadır. Bu modelleri takım olarak yapabileceğiniz gibi hepsini ayrı ayrı olarak da yapabilirsiniz. İstediğiniz renklerde lif modelleri yapabilirsiniz. Lif modelleri anlatımlarından sizlere en yeni modelleri ve yapılışı ayrıntılı örnekleri hazırlamaya çalışıyoruz. Takım liflerde modelleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Anlatımlı birçok model mevcut.    

Kese lif modellerini yuvarlak lif yerine ekleyebilirsiniz. Sayıyı dilerseniz çoğaltabilirsiniz. Liflerle 3 boyutlu modeller çok tercih ediliyor. 3 boyutlu tomurcuk lif modeli çok şık bir örnek. Bu modeli takım olarak yapabilirsiniz. Bir uzun model ekleyebilir. Birde kese şeklinde lif ekleyerek aynı örnekten takım yapabilirsiniz.     

Bu yazımda uzun lif, kare lif ve kese liften oluşan bir üçlü takım şeklindeki lif modellerini sizlere aktarmayı uygun buldum.  En güzel üçlü takım lif modelleri örneklerini içeriğimiz den detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Hemen hemen herkesin evinde örülmüş lifler bulunur. Örgü lifler cilde zarar vermediği ve yumuşak olduğu için banyo sırasında kullanılan bir örgü çeşididir. Özellikle gelinlerin çeyizinde bolca bulunan örgü liflerin çeşit çeşit olması ve takım şeklinde yapılması çeyizin daha zengin görünmesini sağlamaktadır.    

Üçlü lif modelleri genellikle 3 boyutlu olarak işlenmektedir. Sırt için uzun ve ince, yuvarlak ve kare olmak üzere 3 adet işlenir. Üçlü lif modelinin parçalarının şekillerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Çeyizine koyacaklar içine kalp ve gelinli modelleri öneriyoruz. Çeyiz lifleri daha gösterişli olmalıdır.Bu yüzden aşkı ifade eden kalpli modelleri veya taşlı, boncuklu, kurdeleli modelleri tercih edebilirsiniz.    

Üçlü takım lif modellerini işlerken seçeceğiniz ipin yumuşak pamuk bir ip olmasına dikkat edin. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir. Lif modellerinde genellikle çiçekli olanlar son zamanlarda kadınlar tarafından daha çok işleniyor. Sizde örneklerimizde yer alan lif modelleri arasından beğendiğinizi kolayca yapabilirsiniz.     

Çeyize koymak için, hediye vermek için veya evde kullanmak için yapabileceğiniz üçlü lif modellerinin örülmesi çok fazla zaman almamaktadır. Üçlü lif takımı modellerini işlerken birden fazla renk kullanmalısınız. Bu şekilde daha güzel bir lif görüntüsü ortaya çıkacaktır. Çeyizlik lif modellerinde ise daha çok canlı ve beyaz renkleri tercih edip lifleri yapabilirsiniz.    

Banyo sırasında keselenmek için kullanılan, örgücü hanımların 2019 yılında mutlaka yapması gereken en güzel lif modelleri burada paylaşılmıştır. Örgücü hanımların el ve tığ işçiliğinden üretilen en önemli örgülerden biri de liflerdir. Özellikle her genç için evlenmeden önce hazırlanan çeyiz bohçalarında bulunan lifler ülkemizde bir çok banyoda kese olarak kullanılmaktadır. Her geçen gün lif modelleri farklı desenlerle karşımıza çıkıyor ve bu iş tasarım bir hal almaktadır.    

Genellikle çeyiz için yapılan ve takım olarak tercik edilen en güzel ve ilgi gören modelleri özenle seçtik. Tığ işi lif modelleri, şiş işi lif modelleri yuvarlak, uzun veya kare gibi bir çok şekilde örülmektedir. Üzerine yapılan çiçek, hayvan ve herhangi bir desen ile daha güzel bir görünüme sahip olan lifler arasından seçmiş olduğumuz lif modelini bu yazımızda sizler için bir araya topladık.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir