Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Tarifli Tığ İşi Papatyalar Yelek Battaniye Modeli

Yelek modeli olarak kullanılsa da bebek battaniyelerine de çok yakışacağını düşünüyorum. Tığ işi papatyalar modelini bayan örgülerinde kullanacağınız zaman ince ipleri tercih ederken battaniye yapımında ise bebe iplerini tercih edin.

İlk sırada örgünün başlangıç sırasında 10 tane üçlü tırabzan örün ve ilmeği uzatarak bir defa başını dolayın ve bir kez daha uzun bir ilmek çekin. Bir daha başını dolayıp üçüncü kez ilmeği çekin. Bu ilmekleri toplamadan önce üçüncü zincire batıp aynı şekilde 3 ilmek çekin ve sonraki üçüncü zincire batın ve 3 ilmek daha çekin. Sonra bu ilmeklerin hepsini bir defada toplayıp bir zincir çekin ve sıkıştırın. Sonra çektiğiniz zincirin dibine batarak 3 ilmek daha çekin ve ilmekleri toplayıp üçüncü zincire batıp tekrar 10 tane tırabzan yaparak devam edin. Sonraki sırada tırabzanların tepesine değil aralarına girerek örün. 2 zincir çekip bir alt sıradaki dolguların ortasına batın ve üç ilmek çekin ve ilmekleri toplayın. 2 zincir çekip aynı yere batın ve üç ilmekle çektiğiniz dolguyu yapın. 2 zincir çekerek  tırabzanları örmeye devam edin

.

Battaniye yapımında bu modelin tam orta kısmına inci dikerek daha süslü bir şekle getirebilirsiniz. Ayrıca bu model lif yapımına da yakışacaktır. Modele şeklini veren tırabzanların tepesine değil arlarına girerek örülüş biçimidir. Ama dilenirse tırabzanların tepesine batarak normal bir şekilde örebilirsiniz. Sayfanın içeriğinde balkon dekoru gibi farklı konulara da yer verilmektedir. Bayan yelek modelleri en çok ilgi gören örgü çeşidi olduğu için geniş boyutlu olarak yer verilmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.