Güzellik,  Güzellik ve Sağlık,  Sağlık

Termal Suyun Cilde Faydaları Nelerdir?Nelere İyi Gelir?

İçerisinde bulunduğumuz kış aylarında daha çok tercih edilen termal suyun hem vücuda hem de cilde çok fazla faydası vardır. Halk arasında kaplıca olarak bilinen termal su günümüzde kozmetik dünyasının dikkatini çekmeye başladı.

Bacak ağrısı, bel ağrıları, böbrek taşı düşürme gibi şikayet olan genç ve yaşlı herkes artık kaplıca ve termal oteller büyük ilgi gösteriyorlar. Kaplıcalar bulunan doğal sular sıcaklığı sağladığı için vücudun terlemesini sağlar ve bu terleme sonucu vücut toksinleri atar, cilt pürüzsüz bir hal alır.

Kadınların çok şikayet ettiği selülitler için de çözüm termal sularda. Bölgesel zayıflama yöntemi olarak termal su çok sık kullanılır, çünkü ortam da buluna nem ve sıcaklık sayesinde kan dolaşımı artar böylece vücut ödem atar. Termal su uygulanan ciltte yumuşak ve bebeksi bir his elde edilir.

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için termal su tercih edilmesi gereken en güzel çözümdür. Soğuk havalardan dolayı gerilen cilt termal su sayesinde gevşeyip rahatlayacaktır. Bu sayede cildiniz daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Kaplıcalar gittikten sonra 1 su bardağı termal su içerisine bir kaç damla limon sıkın ve yüzünüze sürün. Bu işlemi düzenli yapın ve farkı sizde görün. Cilde bu kadar iyi gelen termal suyun bilinen bilinmeyen daha bir çok faydası vardır.

Egzama, akne, ürtiker gibi cilt rahatsızlıkları, kireçlenmeye bağlı eklem rahatsızlığı, yumuşak doku romatizması, böbrek ve idrar yolu rahatsızlığı gibi sayılabilecek bir çok hastalık için yardımcı tedavi olarak uygulanabilir. Termal suyun bize faydalı olmasını istiyorsak dikkat etmemiz gereken bazı koşullar vardır.

Nedir bunlar? Öncelikle mutlaka rahatsızlığınız açısından doktorunuzdan onay almalısınız. Suyun sıcaklığı 34-36 derece olmalı, haftada 3-6 gün arası banyo yapılmalı, günde bir yada 2 kez suya girilmelidir ve yeterince su tüketilmelidir. Termal havuza giriyorsanız dik veya oturur bir şekilde durmaya dikkat etmelisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.