Çocuk Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Tığ İle Yapılan 3 Battaniye Modeli Aynı Anda

Spread the love

Sizlere daha önce hazırladığım 3 adet tığ işi battaniye modelini bir defada paylaşmak istedim. Battaniye modellerinin kolay ve kullanışlı olmasına dikkat ettim. Battaniye modellerini çocuğunuzun cinsiyetine göre renklendirebilirsiniz. Eğer örgü battaniye satışı yapıyorsanız bu modeller tam size göre demektir.

Kullanacağınız renkler battaniye modellerini tamamen değişik gösterecektir. Sizlere fikir vermek amaçlı olarak aynı modeli iki ayrı şekilde çalıştım. Ana renk ile ara renk yer değiştirdiği zaman model çok daha farklı görünmektedir.

İlk battaniye modeli beyaz renk üzerine renkli olarak hazırlandı. Yapımı çok kolay bir model. Önce beyaz renk ile bir sıra tırabzan hazırlayın. Tırabzanların sayısı 4 ve katları olmalıdır.

Sonraki sırada renkli ipe geçelim. 3 adet tırabzan yapın. Sonra tırabzanların başına batıp buradan uzatarak bir tırabzan yapın. Bir tırabzan atlayıp sonraki 3 tırabzanı yapın. Atlanan tırabzanın olduğu yere batarak bir tırabzan yapın.

Bu şekilde sırayı tamamlayıp sonraki sıraya geçin. Sonraki sırada bu defa diğer yönde çapraz tırabzan yapın. Bir sonraki sırada beyaz renkle bir sıra tırabzan yapın. Sonra tekrar renk değiştirin.

İkinci battaniye modeli ise tek sıradan oluşan bir model. Bu tek sıradan oluşan battaniye modelinde kullanacağınız renk sıralamasıyla tamamen farklı modeller elde edeceksiniz.

Modele başlarken 4 tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip dördüncü zincire batarak tekrar 4 tırabzan yapın. Sonraki sıraya geçince bu defa tırabzanları bir alt sıraya batarak yapın.

Üçüncü battaniye modeline geçince bu model için önce zincir çekin. 3 zincir çekip dördüncü zincire batın ve buraya aynı deliğin içeresine 5 adet tırabzan yapın. İlk tırabzanın tepesine batıp birleştirin.

3 zincir çekip dördüncü zincire batarak buraya bir tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yaparak devam edin. Sonraki sırada renk değiştirin.

Bu sırada daha önceki sırada hazırladığımız yuvaların içine 3 tırabzan yapın 2 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Her defasında modele yer değiştirerek devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir