Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Tığ İle Yapılan Kalpli Bayan Örgü Tarifi

Tığ ile yapılan bayan örgüsü arayanların kaçırmaması gereken bir model anlatımı var. İster yelek ister şal yapın. Önce zincir çekip 7 tane üçlü tırabzan yapın.

Hiç zincir çekmeden dördüncü zincire batıp buraya 3 tane üçlü tırabzan yaptın. Araya 3 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yaptın. Hiç zincir çekmeden dördüncü zincire batıp araya 7 tane tırabzan yaptın. 

Tırabzanların arasına 3 tırabzan arası 3 zincir tekrar 3 tırabzan şeklinde modeli yerleştiriyoruz. Önemli olan aradaki modeller diğer tırabzanlı bölümü dilediğiniz gibi sayılarını değiştirerek kullanabilirsiniz. 

İkinci sıraya geçtiğimiz zaman ilk 7 tırabzanı yapıp 3 zincir çekeceğiz. Bir önceki sırada yaptığımız 3 tırabzanın sonuncusunun arasına girerek buraya 3 tırabzan yapın. Modelin ortasındaki deliğe geçip buraya da 3 tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı deliğe 3 tırabzan daha yapın. Devamındaki tırabzanın arasına girip 3 tırabzan daha yapın. 

3 zincir çekip aradaki tırabzanları tekrarlayın. 3 zincir çekip tırabzanların ortasında kalan tırabzanın arasına girip 3 tırabzan yapın ve devamında deliğe geçip 3 tırabzanda buraya yapın. Araya 2 zincir çekip modelin diğer yarısını tekrarlayın. Önce deliğe 3 tırabzan yapıp devamındaki tırabzanın arasına 3 tırabzan yapıp 3 zincir çekin ve arada kalan tırabzanları yapın. 

Böylece modeli tamamlamış olacağız. İkinci modeli kurarken ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayıp önce 7 tırabzanı yapın. Hiç zincir çekemeden modelin ortasındaki deliğe batıp buraya 3 tırabzan yapın.

Araya 3 zincir çekip aynı deliğe yeni 3 tırabzan yaparak devam edin. Aradaki tırabzanları yaparken tırabzanların tepesine değil aralarına girerek değişik bir şekil verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.