Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Tığ ile Yapılan Menekşeler Yelek Modeli

Yaklaşan bahar aylarında kullanabileceğiniz menekşeler yelek modelini beğeneceğinizi düşünüyorum. İnce iple çok kibar ve güzel olan bu model şal yapımı için de uygundur.

Yelek yapmak isteyenler için bitmiş resmini de koydum. Çiçek bölümleri dolgulu olarak yapılacak. Çiçekler sırasıyla sonlandırıp belirli aralıklarla bitirilip yerine delik devam edecek. Bu model ile etol şal da yapabilirsiniz. Bitmiş yelekler bana ait değildir. Yelekler instagram hesabında sipariş alan Hilal hanıma aittir. 

Çeşitli renkleri de paylaşarak karar vermenizi kolaylaştırmak istedim. Hanımlar genelde bitmiş halini görüp daha kolay karar vermektedir. 

Modelin başlangıcında zincir üzerine beş zincir çekip bir tane üçlü tırabzan yapın. Hiç zincir çekmeden üçüncü zincire batıp bir tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere tırabzan yaparak bu şekilde delikler oluşturun. Her model için 5 tane deliğe ihtiyacımız var. 


İkinci sıraya geçince 5 zincir çekip ilk deliğe bir tane tırabzan yapın.Hiç zincir çekmeden yan deliğe batıp bir tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip bir tırabzan daha yapın.

3 zincir çekip bir delik atlayıp ikinci deliğe batın ve buraya sabitleyin. Sonra ipi uzatıp bir kez dolayın ve aynı yerden bu şekilde 4 ilmek çıkartın. Bir kerede toplayıp 3 zincir çekin ve dibine batın. 

Tekrar ilmeği uzatarak yeni bir dolgu yapın. Bu şekilde 4 tane dolgu yapın. 3 zincir çekip bir delik atlayın ve 2 delik oluşturarak devam edin.  Sonraki sıraya geçince tekrar arada delikler oluşturuyoruz.

Deliklerden sonra 3 zincir çekip ikinci dolgunun tepesine batın. Tekrar 3 zincir çekip yanındaki dolgunun tepesine batın. 3 zincir çekip yan deliğe geçin. İkinci çiçeğin alt zeminin hazırlamış olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir