Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Tığ İşi Bülbül Yuvası Yelek Yapımı

Üçgen olarak şal yapımını anlatmıştım. Bugün gelen istek üzerine aynı modeli bülbül yuvası tığ yelek olarak hazırladım. 3 boyutlu ve göze batan bir model olduğu için çok iyi bir seçenek olacaktır. Angora iple yelek modelini hazırladım ama nasıl durduğunu görmek için orta kalınlıkta iple de aynı modelin anlatımını yaptım. Her iki iple de çok güzel oldu.

Yelek yapımı için lastik kısımlarında su taşı şeklinde yaptığım 2 tırabzan 2 zincir 2 tırabzan şeklinde yapacağız. Her model için 2 tane bu modele ihtiyacımız olacak. Ön parçaları için lastik kısmına bir model daha ekleyerek ayarlamalıyız.38 beden hanımlar için 8 tane model koyabilirsiniz. Arka parça ise 17 model yapabilirsiniz. 

Her beden için önlerde birer model arka tarafta ise 2 model fazla başlayabilirsiniz. Lastik kısmını tamamlayıp örgüyü yan çevirin. İlk tırabzanın içine batıp kenar lastiği için su taşı modelini yapın. 3 zincir çekip bir model atlayıp ikinci tırabzana batıp bir tırabzan yapın. Aralarda 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapın. Bir tırabzan atlayıp ikinci modele geçerek devam edin. 

Son olarak 2 tırabzan yapıp bitirdikten sonra 3 zincir çekip bu iki tırabzanın üzerine toplamda 8 tane tırabzan yapın. Araya 3 zincir çekip sonraki deliğe geçerek devam edilecek. Sonraki sırada bu modelin bitişini yaparken diğer modelin başlangıç zeminini hazırlayacağız.

8 tırabzan yaptığımız bölümün ortasındaki deliğe 4 tane tırabzan yapın. Aralara 3 zincir çekip iki modelin arasına iki tane tırabzan ile delik oluşturacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.