Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Tomurcuk Güller Örgü Modeli Tarifi

Bugün beğenileri kazanan tomurcuk güller örgü modelini nasıl yapacağınızın anlatımını yapacağım. Yelek yapımı dahil birçok yerde kullanabileceğiniz bu çiçek desenli modeli yapmak isteyenler için hem yazılı anlatımını hemde alt bölümde videolu anlatımını yapacağım.

Model kaydırılarak yapıldığı için aralara 3 ilmek ters konulacak. Model için tek ilmek kullanılıyor. Toplamda 4 ve katlarını hesaplayıp 3 tane ilmek ilave edin. Hemen örmeye başlıyoruz. İlk 3 ilmeği ters örün. Bir ilmek dolayıp artırın ve bir ilmek düz örün. Bir ilmek dolayıp 3 ilmek ters örün.

Bir ilmek artırarak bir ilmek düz örün ve tekrar bir ilmek artırın. Modelin arka tarafına geçince 3 ilmek düz örün. 3 ilmek ters örerek kesin. Bir ilmek şişe dolayıp ilk ilmeği bir kez daha ters örün.

3 ilmek düz örüp 3 ilmeği ters örerek toplayın bir ilmek dolayıp ilk ilmeği ters örün. Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. 3 tane olan düz ilmeğe gelince hepsini bir kerede toplayıp düz örerek kesin. 3 ilmek ters örüp 3 ilmeği düz örerek keserek devam edin.

Arka tarafa geçince 3 ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. Modelin olduğu ilmek ters örülecek aradaki 3 ilmek düz örülecek. Ön tarafta modeli kaydırarak tekrarlayacağız. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın bir ilmek düz örün bir ilmek dolayın.

Sonra 3 ilmek ters örüp modeli tekrarlayın. Önceki sırada kurduğumuz modelin arasındaki 3 tane olan ters ilmeğin ortasında kalan ilmeğe modeli kurup devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir