Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Vazelinin Cilde Faydaları

Günümüzde kadınların kozmetik olarak vücutlarının bir çok bölgesinde kullandıkları vazelinin bileşiminini biliyor musunuz? veya hiç duydunuz mu?

Şuan kozmetik dünyasında son derece yaygın kullanılan vazelin ham petrolden üretilen renksiz , yoğun kıvamlı olan bir tür mineraldir. Cilt bakımı ürünlerinin bir çoğu içerisinde vazelin barındırır.

Ham petrolden üretilen vazelinin yüzümüz için olan kullanım alanlarına ve faydalarına biraz değinelim. Vücudumuz ve cildimiz için son derece güçlü bir nemlendirici olan vazelini direk olarak cildimize uyguladığınız da gözenekleriniz tıkanabilir , bu yüzden ufak dokunuşlarda bulunarak harika bir nemlendirici elde edebilirsiniz.

1 çay kaşığı vazelini küçük cam kaseye koyalım ve bu kaseyi sıcak su dolu bir kabın içerisine yerleştirip vazelinin benmari usulüyle eritelim, daha sonra ılınmasını bekleyelim. Ilık haldeki vazelinin ince bir katman şeklinde cildinize haftada 1-2 kez sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Birçok kadın kaslarının düzensiz olduğundan ve seyrek olduğundan şikayetçidir. Bunun için en güzel ürünün vazelin olduğunu biliyor muydunuz?

İçerisinde yoğun miktarda yağ bulunduğu için kaşları dökülenler, biçimsiz olduğundan şikayetçi olanlar yine benmari usulü erittikleri vazelini her gece yatmadan kaşlarına sürdükleri zaman inanılmaz değişimi kendileri de görecektir.

Soğuk kış aylarında dudaklarımızda sık sık kuruma ve çatlama oluşur. Vazelin kurumuş ve çatlamış dudakları nemlendirir, onarır , pürüzsüz ve yumuşak dudaklara kavuşmamızı sağlar.

Her gün makyaj yapan kadınlar bun temizlemekte zorlanırlar. Yüzlerini kozmetik ürünleriyle , sıvı sabun veya şampuanla temizlemek için çabalarlar. Vazelin kullandığınız taktirde makyajınızı bu yöntemlere nazaran daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Dudaklarınız için doğal bir parlatıcı dır. Allık olarak kullanabilirsiniz. Makyajda aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri önce bir cildiye doktoruna sorun daha sonra uygulayın. Güzel günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir