Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Yaban Gülü Modeli İle 3 Boyutlu Örgüler Yapabilirsiniz

Spread the love

3 boyutlu görünümü olan yaban gülü modeli ile herkesi hayran bırakacak örgüler yapmaya hazır mısınız?Oldukça havalı bir model olduğunu düşünüyorum. Bu model erkek örgüleri hariç her yere uyacaktır. İsterseniz bu model iki renkli olarak örebilirsiniz.

Kullandığım ip bira kalın olduğu için model biraz iri düştü. 3,5 numara şişle ördüm. Daha ince iple ve şişle model çok daha zarif oluyor. Özellikle angora iplerle bayan örgülerine çok yakışacaktır.

Kız çocuk örgüleri ve özellikle battaniye için çok şık bir model. Model ilk bakışta zor göründüğü için çalışmayı biraz erteledim. Ama örmeye başlayınca çok kolay olduğunuz gördüm.

Modelin yapımı için  8 ilmek ve katlarına ihtiyacınız var. Model lastik istemiyor. İlk olarak ön taraftan örmeye başlıyoruz. Bütün ilmekleri ters olarak örün.

Arka tarafa geçince ilmekleri düz olarak örün. Ön tarafta üçüncü sırada ilmekleri ters olarak tamamlayın. Dördüncü sırada arka tarafta kenar ilmeğini alıp sonraki ilmekleri çift dolayarak düz örün. Son ilmeği dolamadan düz örün.

Ön tarafa geçince ön taraftan girerek ilmekleri düze çevirerek örün. Bu sırada ilmekleri sıkı örün. Çift dolanan ilmekleri serbest bırakmış olacaksınız.

Örgünün arka tarafına geçince kenar ilmeğini alın. Sonraki ilmeğe ön taraftan girerek örün. Sonra ipi şişe dolayıp aynı ilmeği bir kez daha örün. İpi şişe dolayıp ilmeği bir daha düz örün.

İpi şişe dolayıp bir kez daha örerek 7 ilmeğe tamamlayın. Sonra ipi ön tarafa alıp 4 ilmeği örmeden diğer şişe alın. Sonraki 3 ilmeği ters örerek kesin. Örmeden atlanan 4 ilmeği kestiğimiz ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Önce 7 ilmek artırıp sonra 7 ilmek kesmelisiniz. Bu şekilde dengeyi sağlamış olacaksınız. Bundan sonra ilmekleri ters örerek devam edin. Aynı işlemleri tekrarlayacağız ama her defasında kaydırarak öreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir