Çocuk Örgüleri,  Erkek Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü Videoları

Yan Giden İki Renkli Örgü Modeli

Yan giden çizgili iki renkli örgü modeli anlatımını yapacağım. Nasıl yapıldığını görünce şaşıracaksınız. Ben iki renk üzerine anlatım yaptım. Ama isterseniz rengarenk örgüler yapabilirsiniz.

Modeli yaparken istediğiniz sayılarda başlayabilirsiniz. İlk olarak örgüde hangi rengi ana renk olarak kullanacağınıza karar verin. Bebek örgüleri için kullanmayı düşünüyorsanız canlı renkler kullanmanızı tavsiye ederim.

Yetişkinler için daha pastel tonları kullanabilirsiniz. Ben önce gri renk ile örgüye başladım. Önce lastik ördüm. Ön tarafta renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonraki ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe atlatın. Tekrar sonraki ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. İlmeği de örmeden atlatın.

Bu sırada önce ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp ilmeği örmeden atlatın. Son olarak kenar ilmeğini düz örüp sırayı bitirin. Örgünün arkasını çevirin.

Önce kenar ilmeğini örmeden alın ve bir ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Kesme esnasında öndeki ilmek elimizde ördüğümüz renkte olmalıdır.

Sıra boyunca ilmeklerin hepsini ters örerek kesin. Son kalan iki ilmeği de ters örerek kesin. Örgünün ön tarafına geçince tekrar renk değiştirin.

Her defasında aynı şekilde önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. Arasına girdiğimiz ilmeği örmeden atlatın. Bu modelde kesme işlemi yaptığınız sıra önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir