Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Yapımı Çok Kolay Şirin Şiş Örgü Modeli

Spread the love

Yapımı çok zevkli kolay şiş örgü yapımını bebek örgüleri bayan örgüleri ve daha bir çok örgüde kullanabilirsiniz. Artık günümüzde çabuk üreyen kolay modeller tercih ediliyor. İnsanlar çok emek harcamadan kolayca öreceği modelleri arıyor. Tabi sürekli kolay modellere yer vermiyoruz. Ağır model anlatımlarını da sizler için yapıyoruz.    

Bu model için çiftli ilmeklere ihtiyacınız var. İp ve şiş kalınlaştıkça model daha belirgin ve gösterişli olacaktır. Genellikle bebek örgülerinde kolay modeller tercih edilmektedir. Örgüye ilk başlarken önce bütün ilmekleri düz olarak ördüm. Sonra ikinci sırayı arka yüzden ters olarak ördüm. Tekrar ön yüzde üçüncü sırada bütün ilmekleri düz ördüm. Modeli arka yüzde dördüncü sırada kurdum. Kenar ilmeğini örmeden aldım. Sonraki iki ilmeği tersten girerek düz örer gibi birlikte kestim. Bundan sonraki her iki ilmeği birlikte tersten girerek düz örer gibi kesiyoruz. Son ilmeği düz örüp bitirin.    

İlmekleri tersten girerek örmem izdeki amaç ön yüzde ilmeklerin ters görünmesidir. Ön yüzde ise eksilen ilmeklerin yerine yenilerini artırmalıyız. Kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. Sonraki ters ilmeğe önden girerek düz örüp sonra ipi arkaya alıyoruz ve aynı ilmeği bir kez daha düz örüyoruz. Her ilmeği önce önden girip düz örüyoruz sonra ipi arkaya alıp aynı ilmeği bir kez daha düz örerek ilmek sayısını aynı sayıya getiriyoruz. Arka yüzden bütün ilmekleri ters ön yüzden düz örüp arka yüze geçince tekrar modeli kuruyoruz. Örgü bebek şapka ve kaşkol modelleri içinden birçok güzel model beğenip yapabilirsiniz.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir