Örgü Videoları,  Oya,  Oya Dantel

Yapması Çok Kolay Boncuklu Tığ Oya Yapımı

Spread the love

Paylaştığım model yapması çok kolay olan boncuklu tığ oya yapımına aittir. Bu oya modelini özellikle tek renk yazma kenarına veya hamam için kullanılan tülbent kenarına yapabilirsiniz. Kolay olduğu kadar zarif bir model. Yapımı için sadece ip ve boncuğa ihtiyacınız olacak.

Başlangıç olarak her zaman olduğu gibi 2 zincir ile tığ battısını yapacaksınız. Sonra yazmanın bir kenarına ipi sabitleyip örmeye başlayın. Hemen bir tane örümcek yapın. Sonra bir tane boncuğu çekin ve örün. Sonra bir zincir çekip bir boncuk daha çekin. İlk boncuğu ortada göbek olarak kullanacağız. Sonraki boncukları ilk boncuğu ördüğümüz ipin içine girerek sabitlemeliyiz.

Sonra bir boncuk daha çekin ve sıkı iğne ile tutturun. Bu şekilde ortadaki boncuğa tam 5 adet boncuk tutturup yarım çiçek şekli verin. Sonra tekrar bir örümcek yapın ve üç zincir atlayıp dördüncüye batın. Oya yapımı bu şekilde devam edecek. Oyanın yapımında bir püf noktası var. Oyayı yaparken yazmanın ters yüzünden örüyoruz. Böylece oyanın ters yüzü aslında oyanın gerçek tarafı oluyor.

Derya hanımın anlattığı videoyu da ekledim. İzleyerek yapmak isteyenlere iyi seyirler dilerim. Örgü ör.com olarak sizleri daima en yeni ve en güzel modellerle buluşturmaya devam edeceğiz. Yetişkinler için panço modellerini soğuk kış günlerine sıcacık girmeniz için araştırdım ve beğenilerinize sundum. Tığ işi kafes örgü modeli tüm bayan ve bebek örgülerine yakışan iddialı bir modeldir. Ayrıca çeyiz için yapacağınız her türlü örgü için bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir