Çocuk Örgüleri,  Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Yazlık Bayan Örgülerinde Kullanabileceğiniz Model

Sırayı yazlık bayan örgülerinde kullanabileceğiniz bir model anlatımı alıyor. File örgüye benzerliği ile dikkatleri çeken model yapımı için önce ilmekleri ayarlayıp şişe takın.

Modelin yapımı için ilk sırayı ön taraftan düz olarak öreceğiz. Arka tarafa geçince aynı ilmekleri bu defa ters olarak öreceğiz. İlmekleri ters örerken biraz gevşek bırakın modeli kurarken zorlanmazsınız. 

İki sıra düz ördükten sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Bu modelde farklı olan kesme işleminin tersten yapılması ile olmaktadır.

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini örmeden alın ve ipi arka tarafa doğru bir kez dolayıp iki ilmeği tersten girerek kesin. Hiç ara vermeden ipi bir defa dolayın ve iki ilmeği tersten girerek kesin. Son ilmek kalıncaya kadar bu şekilde örmeye devam edin. 

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve bir ilmek daha ters örün. Bir önceki sırada yaptığımız artırmaya gelince bir ilmek ipi şişe dolayın ve ipi ön tarafa alarak iki ilmek ters örerek kesin. 

Arka tarafta bir dolayıp iki ilmeği ters keserek sırayı devam edin. Son kalan iki ilmeği ters örüp sırayı bitirin. Tekrar ön tarafa geçince bütün ilmekleri düz örerek tamamlayın. Arka tarafta ilmekleri biraz gevşek bırakarak ters örün.

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir dolayın ve iki ilmeği keserek örün. Ön tarafta ilmekleri keserken tersten girip düz örer gibi kesin. Arka tarafta bu ilmekleri ters örerek keseceksiniz ve kesme işlemini yapmadan önce artıma işlemini yapacaksınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.