Oya,  Oya Dantel

Yeni Hafif İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modellerinde birçok kadın kendisini geliştirmiş ve çok özgün ürünler ortaya çıkarmaya başlamıştır. Yeni başlayanlar için iğne oyası modeli yapmak her zaman çok zor bir işmiş gibi görünür. Ancak yapanların elinin alışması ile birlikte ne kadar kolay ve keyifli olduğunu fark etmek mümkündür. İğne oyası modellerinde deneyimlerini kısa sürede geliştirmelerini sağlayacak olan bu hafif örnekler çok faydalı olacaktır. Hem özgün hem de yapımı itibariyle kendisini geliştirenler, daha yaratıcı modeller ortaya çıkarmaktadır.   

Eskiden kadınlarımızın bir araya gelerek birbirleri ile modeller konusunda fikir alışverişinde bulunurlardı ama günümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte netten kolayca iğne oyası model alternatiflerinin bulunması sağlanmaktadır. İğne oyası yapımı en eski geleneklerimizden birisi olmasına rağmen, günümüzde de geçerliliğini yitirmemiştir. Sadece daha modern ve özgün modeller ön planda görülmeye başlamıştır.    

Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası modelleri ile havlu, tülbent gibi birçok ürünün kenarında işlemeler yapmak daha kolay olacaktır. Boş zamanların daha verimli geçmesini sağlaması da diğer bir faydasıdır. İğne oyası modelleri ile herkes kendi çeyizini kendi yaparak aile bütçesine katkıda bulunabilir. Çeyizlerin hazırlanması ve evlenen çiftlere hediye edilmesi açısından da yaralı olacaktır.    

İster para karşılığında yaptırın ister kendiniz yapın bu çıtır modelleri çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Hafif modelleri yaparken boncuk veya inci kullanarak modeli daha şık bir hale getirebilirsiniz. Günümüzde artık çok ağır modeller yerine hafif ve çıtır modeller tercih edilmektedir. Resimler büyük boy ve oldukça net olarak paylaşıldığı için yapmak isteyenler hiç zorlanmayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.