Kadın Örgüleri,  Örgü,  Örgü Videoları

Yeni Tasarım Bülbül Yuvası Üçgen Şal Modeli

Üçgen şal olarak hazırladığım bülbül yuvası örgü modeli ismini verdiğim yeni tasarım çok şık bir örnek anlatacağım. İnce ipleri 6 numara tığ ile orta kalınlıkta ipleri de 3 numara tığ ile yapabilirsiniz. Modeli angora ip ile ördüm. Kenar kısımları için bana ait bir modeli koydum. Kenar modelinin yerine isterseniz saçak veya başka bir örnek kullanabilirsiniz.

Başlangıç için 5 zincir çekip kapatarak bir halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekip bu halkanın içine bir tane üçlü tırabzan yapın. Zincirle birlikte 2 tane tırabzan olacak. 2 zincir çekip 2 tane üçlü tırabzan yapın. 2 zincir çekip üçüncü defa 2 tane üçlü tırabzan yapın. 

İkinci sırada bir zincir çekip geri dönün ve ilk deliğe batıp örgüyü bağlayın. 3 zincir çekip bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip son deliğe 2 tırabzan bir delik ve 2 tırabzan yapın. Bundan sonrasında iki kenarda bu şekilde tırabzanlar devam edecek. 

Sonraki sırada kenar modelini yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ortadaki deliğe bir tırabzan yapıyoruz. Araya 3 zincir çekip aynı deliğe bir tırabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz. 

Üst sıraya geçince kenardan sonra 3 zincir çekip alt sırada yaptığımız tırabzanların üzerine toplamda 8 tane tırabzan yapıyoruz ve 3 zincir çekip kenarı yapıyoruz. Sonraki sırada 3 zincir çekip ilk deliğe aralarına 3 zincir çekerek 2 tırabzan yapıyoruz. Böylece yeni model için zemin hazırlıyoruz. 

3 zincir çekip bir alt sırada yaptığımız modelin orta kısmına 4 tırabzan yapıyoruz. Model her sırada bir tane artarak devam ediyor. Her model 2 sırada tamamlanıyor. Bir modelin tamamlandığı sırada diğer modelin başlangıcı için zemin hazırlanıyor. Özellikle çeyiz için model arayanların favorisi olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.