Dantel,  Oya Dantel

Yeni Yuvarlak Danteller

Spread the love

Yuvarlak dantel modellerine bugünkü yazımızda sizler için yer verdik. Yuvarlak dantel örneklerini supla modeli olarak da kullanabilirsiniz. Bu modelleri aynı zamanda dantel supla modelleri yapabilirsiniz. Supla modelleri yapıp el emeğini satışa çeviren ve aile bütçesine katkıda bulunan birçok arkadaşımız var. Onlara fikir olması için güzel modeller paylaşıyoruz. Tığ işi bardak altlığı modellerini de supla modellerinin yanında takım olarak yapabilirsiniz.    

Bu güzel dantel modellerinin yapılışı yok. Fikir vermesi için sizlerle paylaşıyoruz. Tığ ile yapılmış birbirinden güzel örgü modelleri. Dantelin bizim kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Ev dekorasyonunda ve kızlarımızın çeyizlerinde sıkça kullanırız. Her evde , her çeyizde mutlaka model model danteller olur. Galeride beğendiğiniz dantel modellerini kendiniz için yapabilirsiniz. Dantel yapıp satan arkadaşlarımız var. Onlarda beğendikleri modelleri yapıp satabilirler.      

Dantel geçmişten günümüze kadar gelmiş en eski el emeği ürünlerimizden biridir. Değeri ve önemini hiçbir zaman kaybetmemiştir. Çeyiz hazırlığı içinde olan anneler ve kızları için farklı dantel modellerini sizler için bir araya getirdim. İster ağır model ister hafif ve gösterişli model olsun istediğiniz modeli paylaştığım galeriden zevkinize uygun bir model bulabilirsiniz.    

Oturma odaları ve yatak odaları için gayet şık bir örtü olur bence. Yuvarlak dantel takımı örnekleri, tek parça oldukları gibi motifler ile de hazırlanabiliyor. Orta boyda hoş bir motif örneği ile hazırlanan oda takımları hem daha kısa sürede hazırlanma hem de kullanılırken diğer dantel modelleri ile uyum sağlama özelliğindedir. Beyaz olarak hazırlanabilen bu dantel örnekleri isteğe bağlı olarak farklı renklerde de hazırlanabiliyor. Özellikle oturması odası veya yatak odası için hazırlanan danteller renkli tercih edilebiliyor.     

Eğer motiflerden oluşan bir yuvarlak dantel oda takımı hazırlamak istiyorsanız farklı renkler ile örülen motifleri birbirine ekleyerek desen vererek de hazırlayabilirsiniz. Bazen hem renkli hem beyaz dantellere uyum sağlaması için beyaz ve renkli ipler birlikte kullanılarak oda takımları da hazırlanıyor. Ben bu tür örnekleri yıkanma aşamasında rengin solma ihtimaline karşı kullandığınız ipin kalitesine dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.     

Yuvarlak dantel modelleri genellikle yatak odaları için tercih ediliyor. Önceleri yatak odaları için 12 parça örülen danteller artık 6 parça olarak hazırlanmaktadır. Bunun nedeni ise yatak odası takımlarının şeklinin değişmesidir. Ama ördüğünüz takımın parçaları fazla ise oturma odası veya sehpa gibi yerlerde bu fazla olan örtüleri kullanabilirsiniz..Yuvarlak dantel oda takımı örnekleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından bu sezonun en beğenilen modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım modeller hoşunuza gider.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir