Güzellik,  Güzellik ve Sağlık

Yumurta Akı İle Cilt Bakımı

Pasta ve böreklerin en önemli parçası olan yumurtanın akı bizler için ne kadar önemlidir biliyor musunuz? Güzelliğine ve bakımına düşkün kadınlar yumurta akının bizler için önemini elbette biliyorlardır.

Yumurta akının cildimize sayısız faydası vardır. Bugün sizlerle bunu paylaşacağız. Yumurtanın akı ile cildimize, sarısı ile de saçımıza bakım yapabiliriz.

Yumurta akı son derece harika bir protein deposudur. İçerisine yumurta akı ekleyeceğiniz maskeler sayesinde kırışıklıklarınızdan, sivilcelerinizden, siyah noktalarınızdan kurtulur, cildinizin pürüzsüz , parlak ve sıkılaşmış bir hal almasını sağlarsınız.

İçindeki protein yardımıyla cildimizdeki hücrelerin uyanmasını sağlar, böylece cildin kendini yenileme süreci hızlanması olur.

Nedir bu yumurta akı maskesi ve nasıl yapılır? Sizlere bugün her cilt probleminiz için yumurta akı ile yapılan ayrı ayrı tarif vereceğiz. İlk tarifimiz sivilceler için geliyor .

1 adet organik köy yumurtası akı , 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal, bu malzemeleri bir kasede karıştırıp temiz cildinize sürün. Ancak göz ve dudak çevrenize sürmemeye dikkat edin. 15 dakika maskenin iyice kurumasını bekleyip maskeyi temizleyin.

Bu maske yüzdeki yağları arındıracağı için eğer kuruluk hissi fazla olursa nemlendirici krem sürebilirsiniz. Siyah noktalar nasıl oluşur? Açık gözeneklerin içinde yağ ve kırın birikmesiyle oluşur.

İşte diğer bir tarifimiz siyah noktalar için geliyor. Bir fincan içinde 1 adet yumurta akı ve 1 yemek kaşığı toz şekeri iyice çırpın. Bu karışımı siyah noktalara bastırarak sürün. 15 dakika bekleyin ve ılık su ile temizleyin.

Bunu haftada 2- 3 defa uygulayın. Cildinin parlak ve canlı görünmesini isteyen hanımlar bu maskemiz sizler için. 1 adet yumurta akı ve 1 çay kaşığı karbonat karıştırın. Cildinize sürün ve 10 dakika bekletip temizleyin.

Haftada 1 defa uygulayın. Bu maskeler cildinizi derinlemesine temizler, gözenekleri sıklaştırıp küçültür, sivilce önler , kırışıklık ve yaşlanma etkisini yok eder, cilt lekelerini ortadan kaldırır. Güzel günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.